پرستار سالمند در کامرانیه (قیمت + شرایط استخدام)

پرستار سالمند در کامرانیه

سالمندان، قشری محترم و ارزشمند هستند. توانایی های جسمی آنها کمتر شده و به عبارتی دیگر آن زور بازوی جوانی را ندارند. ممکن است سلامتی خود را از دست داده و بیمار شوند. استخدام پرستار سالمند در کامرانیه می تواند راهکاری موثر برای حل این مشکل باشد. به همین دلیل نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند. اما مشکلی که وجود دارد این است که زندگی شلوغ و ماشینی امروزی ایجاب می کند که تمام اعضای خانواده بیشتر ساعات روز خود را در بیرون از منزل بگذرانند و این امر موجب می شود که زمان کمتری در کنار عضو سالمند و پیر خانواده باشند.

این مشکل علی الخصوص برای خانواده هایی که در تهران زندگی می کنند و با مشکل ترافیک و دوری مسافت ها رو به رو هستند مطرح است. یک راه فوق العاده حل این مسئله، استخدام پرستار سالمند می باشد. اگر جزو پایتخت نشینان هستید و به دنبال یک راه مطمئن برای مراقبت از سالمند خود می گردید با ما در ادامه مقاله «پرستار سالمند در کامرانیه» همراه باشید.

کدام سالمندان به پرستار نیاز دارند؟

استخدام پرستار سالمند در کامرانیه

افراد سالمند از نظر میزان سلامتی و توانایی های جسمی و روحی خود به دو گروه سالمندان سالم و سالمندان بیمار تقسیم بندی می شوند.

گروه اول یعنی سالمندان سالم که به راحتی از پس انجام امور روزمره خود برمی آیند نیاز خاصی به نگهداری و مراقبت و استخدام پرستار سالمند در منزل ندارند. مگر آنکه کاملا تنها بوده و صرفا جهت داشتن همنشین و هم صحبت و شخصی که با به کارگیری تجربیاتش بتواند کیفیت زندگی و سلامت ایشان را بالا ببرد نیاز به یک پرستار سالمند روزانه داشته باشند.

اما گروه دوم یعنی سالمندان بیمار بدون شک نیاز به مراقب دارند. اگر شما و اعضای خانواده زمان کافی برای این کار را ندارید و یا اینکه علم و تجربه رسیدگی به ایشان را ندارید ناچار به استخدام پرستار سالمند خواهید بود.

از آنجا که بسیاری از بیماری ها در دوران سالمندی بروز پیدا می کنند و یا به اوج خود می رسند پرستاری از سالمندان بیمار نیاز به داشتن مهارت کافی و کسب اطلاعات لازم درباره وضعیت ایشان دارد. بیماری قلبی و عروقی، فشار خون، قند خون، چربی خون بالا، بیماری های ریوی، امراض مربوط به کلیه و یا کبد، بیماری های روحی و روانی، آلزایمر و پارکینسون از جمله بیماری هایی هستند که سالمندان در معرض ابتلا به آنها قرار دارند. پرستار سالمند در کامرانیه تمامی آموزش های لازم در باب برخورد با افراد سالمند را دیده و اطلاعات کافی درباره بیماری های ذکر شده را کسب کرده است.

بنابراین شما می توانید با استخدام یک پرستار، به سالمند خود برای داشتن یک زندگی بهتر و راحت تر کمک کنید.

انواع پرستار سالمند در کامرانیه بر اساس ساعات کاری

استخدام پرستار سالمند در کامرانیه

زمانی که قصد استخدام پرستار سالمند در منزل کامرانیه را دارید لازم است ابتدا تمامی شرایط سالمند، از جمله میزان سلامتی و نیاز او و همچنین شرایط خانواده نظیر ساعات حضور اعضا در منزل (در کنار سالمند) و شرایط اقتصادی و… را در نظر بگیرید. چنین شرایطی تعیین کننده ساعات حضور پرستار در منزل شما می باشد. شما می توانید یکی از سه گزینه زیر را انتخاب کنید:

  • استخدام پرستار سالمند شبانه روزی در کامرانیه

اگر سالمندی دارید که به هر علتی نیاز به پرستاری و مراقبت تمام وقت دارد لازم است یک پرستار سالمند در منزل شبانه روزی استخدام کنید. چنین پرستارانی بیست و چهار ساعته در خدمت سالمند هستند و تنها یک روز در هفته مرخصی برای ایشان لحاظ می گردد.

  • استخدام پرستار سالمند روزانه در کامرانیه

پرستار روزانه در کامرانیه ساعت کاری مشخصی دارد. او در طول روز به مدت ۶، ۸ و یا ۱۲ ساعت در خدمت سالمند شماست و هر روز پس از اتمام ساعت کاری، منزل شما را ترک می کند. اگر شما شب ها در منزل و در کنار سالمند حضور دارید و نیازی به پرستار در ساعات شبانه را ندارید، کافیست یک پرستار روزانه استخدام نمایید.

  • استخدام پرستار سالمند مقطعی در کامرانیه

برخی از خانواده ها نیز تنها برای مقطع زمانی خاصی نیاز به پرستار دارند. این زمان ممکن است چند ساعت، چند روز و یا چند هفته باشد. به عنوان مثال اگر سالمندی دارید که به تازگی عمل جراحی کرده و برای چند روز نیاز به مراقبت ویژه در منزل دارد، و یا قرار است برای چند روز به سفر کاری بروید، می توانید از خدمات پرستار سالمند مقطعی در کامرانیه استفاده کنید.

 

خدمات و وظایف پرستار سالمند در کامرانیه

استخدام پرستار سالمند در کامرانیه

پرستار سالمند در منزل با تجربه و توانایی هایی که دارد می تواند خدمات گسترده ای در زمینه های مختلف به سالمند شما ارائه دهد. از جمله کارهایی که پرستار سالمند در کامرانیه برای شما انجام می دهد عبارتند از:

  • رسیدگی به امور بهداشتی سالمند:

با توجه به میزان توانایی سالمند، پرستار موظف است در انجام امور بهداشتی مانند، حمام کردن، تعویض لباس و…. کمک کند.

  • رسیدگی به امور خانه و محیط زندگی سالمند:

با توجه به قراردادی که تنظیم کرده اید، مرتب نگه داشتن محیط زندگی سالمند و انجام کارهای روزمره منزل او نیز می تواند در حیطه وظایف پرستار سالمند در کامرانیه باشد.

  • حمایت سالمند از نظر روحی و روانی:

سالمندان قشری آسیب پذیر هستند. تنهایی و انزوا می تواند آغازگر بسیاری از بیماری های جسمی و روحی باشد. پرستار سالمند باید یک همدم و هم صحبت خوب برای سالمند باشد. پیاده روی، صحبت کردن، کتاب خواندن و سایر کارهای سرگرم کننده را در برنامه روزمره سالمند بگنجاند.

  • کمک به روند بهبود سلامت سالمند:

پرستار سالمند در کامرانیه، در همان بدو ورود به خانه شما، تمام شرایط سالمند را مورد ارزیابی قرار داده و نیازهای وی را شناسایی می کند. از انجام کارهای ساده همچون دادن به موقع داروها و اصلاح رژیم غذایی (حذف غذاهای ناسالم مانند نمک و چربی و قند از رژیم غذایی) سالمند گرفته تا امور تخصصی تر مانند تزریق سرم و آمپول و انجام فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و… را می توانید از یک پرستار سالمند در کامرانیه انتظار داشته باشید.

هزینه پرستار سالمند در کامرانیه

پرستار سالمند در کامرانیه

هزینه پرستار سالمند در کامرانیه طبق تعرفه های روز محاسبه می گردد. با توجه به اینکه شما پرستار سالمند شبانه روزی، روزانه و یا مقطعی نیاز دارید این تعرفه ها متفاوت خواهند بود. در ضمن شرایط جسمی سالمند نیز در تعیین حقوق پرستار مؤثر است. بدون شک هزینه نگهداری از سالمندان سالم با سالمندان پوشکی متفاوت می باشد.

5/5 - (6 امتیاز)

مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر با مجوز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و زیر نظر سازمان بهزیستی کشور قابل اعتماد و اطمینان با مدیریت با تجربه و پاسخگوئی شبانه روزی و با تیم متخصص و حرفه ای جهت رضایتمندی خانوادهای محترم میباشد. .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =