پرستار کودک

پرستار کودک

امروزه با افزایش تعداد مادران شاغل، نیاز خانواده ­ها به پرستار کودک جهت نگهداری از فرزندانشان افزایش یافته است. برخی از مادران شاغل و خانواده ­های تک سرپرست، ترجیح می­ دهند برای فرزندان خود پرستار شبانه روزی استخدام کنند تا فرزندانشان در خانه­ی خود و مصون از آسیب ­های اجتماعی پرورش یابند.

همچنین تعداد مهد کودک ­هایی که از نوزادان پرستاری و مراقبت می­کنند محدود هستند؛ بنابراین ممکن است درنزدیکی محل سکونت این نوع خانواده ها مهدکودکی با این خدمات وجود نداشته باشد. دراین شرایط اغلب خانواده ­ها ترجیح می ­دهند پرستار کودک استخدام کنند.

 

مادر یار
کودک یار
مربی کودک
پرستار نوزاد
بارداری
پرستار کودک بیمار

همین حالا با ما تماس بگیرید

[elfsight_whatsapp_chat id="3"]

استخدام پرستار کودک در منزل

پرستار کودک یا babysitter به فردی می گویند که دانش لازم درباره نگهداری کودکان را دارد و تمام آموزش های مختص به مراقبت و تربیت کودکان را به صورت اصولی فراگرفته است. محل کار پرستار کودک درمنزل کودک است بنابراین باید شخصی قابل اعتماد، متخصص ، مهربان و با حوصله باشد.

به صورت کلی دو روش برای استخدام پرستار کودک وجود دارد. روش اول همان استخدام از طریق معرفی دوستان و آشنایان، آگهی دادن و… است که در واقع شما پرستار کودک را به صورت خصوصی و شخصاً استخدام می کنید. روش دیگر برای استخدام پرستار کودک، اقدام از طریق مراکز پرستاری است، در ادامه به تفاوت این روش ­ها و مزایا و معایب آن­ها می­پردازیم.

استخدام پرستار کودک به صورت شخصی

در برخی موارد هزینه­ی استخدام خصوصی پرستار کمتر از استخدام توسط مراکز پرستاری است. بنابراین بعضی افراد ممکن است ازروش هایی مانند آگهی زدن، پیشنهاد آشنایان خود و یا از شهرستان های دیگر اقدام به استخدام پرستار کودک کنند. معایب این روش عبارتند از :

استخدام پرستار کودک از مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر

افرادی که از عواقب جبران ناپذیر استخدام پرستار به صورت خصوصی اطلاع دارند و یا آن را تجربه کرده­اند اقدام به استخدام پرستار از طریق مراکز معتبر می­کنند . مزایای این روش عبارتند از:

وظایف پرستار کودک در منزل

وظایف یک پرستار کودک

کودک تازه متولد شده نسبت به سایر کودکان نیاز به مراقبت های ویژه دارد . همچنین با وجود تفاوت های کودکان با یکدیگر برای هر کودکی باید خدمات و برنامه مشخص و جداگانه انجام داد ،که این خدمات با توجه به نیاز خانواده صورت می گیرد. خدماتی از جمله تغذیه ، بهداشت ، سلامت جسمی ، سلامت روانی و در موارد خاص مراقبت های تخصصی از کودکان با مشکلات جسمانی و بیماری انجام می شود.

پرستار در جهت رشد و سلامتی فرزند مستلزم به رعایت زمان وعده­های غذایی ، ایجاد فضایی کودکانه و جذاب برای فعالیت و سرگرمی  کودک و محافظت از آن ها در برابر حوادث غیر متقربه هست.

در ادامه به بررسی دقیق هر یک از خدمات می پردازیم:

انجام امور بهداشت کودک

وظایف بهداشتی یک پرستار کودک

ارتقاء سلامت جسمی کودک

بازی و سرگرمی یکی از وظایف پرستار کودک

ارتقاء سلامت روانی کودک

وظایف پرستار کودک از نظر سلامت روانی

تهیه غذای کودک

پرستار کودک از نظر تغذیه

انجام امور منزل

وظایف پرستار کودک در انجام امور منزل

فواید استخدام پرستار کودک در منزل

چر بایبد پرستار کودک استخدامک کنیم

با استخدام پرستار دلسوز و متعهد می توانید از بهترین راهکار ها برای آموزش ، تثبیت  و پرورش ویژگی های کودک استفاده کنید. با وجود ارتباط بین پرستار و خانواده ، پرستار ویژگی های فردی و شخصیتی را متناسب با خواست خانواده به کودک آموزش می دهد. همچنین داشتن پرستار ماهر و مجرب باعث می شود نگرانی شما از بابت پرورش فرزند خود کاسته شود.

کودک با داشتن  پرستاری جوان و فعال، تاثیر می­پذیرد و او هم شاداب و فعال می­شود. همچنین با نگهداری از کودک در خانه آرامش روحی و روانی خوبی برای او فراهم می شود تا در آسایش خانه  و به دور از مشکلات اجتماعی که ممکن است در مهد کودک پیش بیاید رشد کند.

از مزایای استخدام پرستارکودک ، انعطاف پذیری ساعات حضور پرستار در منزل است .  بعضی از مواقع حوادث پیش بینی نشده رخ می دهد که باعث آشفتگی ذهن است اما شما می توانید در این مواقع ساعات کار پرستار را تغییر یا  از پرستار جایگزین استفاده کنید.

- مسافت زیاد محل کار با خانه

در صورتی که محل کار با خانه فاصله زیادی دارد و برای تغذیه و ایمنی کودک دلبندتان نگرانی دارید بهتر است پرستار استخدام کنید تا هم نگرانی را از خود دور کنید و هم در هزینه و وقت صرفه جویی کنید

- شاغل بودن پدر و مادر

با شاغل بودن هر دو سرپرست خانواده یا داشتن شیفت کاری نامنظم برای تنها نبودن کودکانتان در ساعات کاری و کاهش استرس و بار منفی افکار ، بهترین کار استخدام پرستار کودک است تا هم از لحاظ روانی در آرامش باشید و هم فرزندانتان تنها نباشند. همچنین در بعضی مواقع اتفاقات پیش بینی نشده رخ می دهدکه با داشتن پرستار نگرانی از بابت فرزندان خود نخواهید داشت .

- داشتن شغل دور کاری اعضای خانه

با فراهم شدن امکانات برای داشتن شغل دورکاری و عدم توانایی در مراقبت هم زمان از کودک و انجام کار ، بسیاری از خانواده ها نیاز به پرستار دارند تا در کنار انجام کار خود هم زمان فردی از فرزندشان مراقبت کند و نگرانی از این بابت نداشته باشند.

استخدام پرستار شبانه روزی در منزل

پرستار کودک به صورت شبانه روزی

با به دنیا آمدن فرزند اول اغلب خانواده ها تجربه کافی برای نگهداری و مراقبت از کودکان را ندارند در نتیجه با مشکلاتی رو به رو می شوند. این خانواده ها می­توانند با استخدام پرستارانی آموزش دیده و توانمند در تمامی امور برای نگهداری کودک، کمک بگیرند تا فرزندی شاداب و سالم داشته باشند . پرستاران در صورت بروز مشکلاتی از قبیل بیماری ها ، خفگی در اثر قورت دادن وسایل و … می­توانند با حفظ آرامش در کنار شما مراقب فرزندتان باشند و به شما کمک کنند.

خانواده هایی با چند فرزند هم نیاز به پرستار دارند تا مسؤلیت سنگین تربیت فرزندان را به خوبی انجام دهند و بتوانند وقت کافی برای پرورش آن­ها صرف کنند. همچنین رسیدگی به فرزندان چند قلو کار سختی است که برای انجام این کار نیاز به پرستار شبانه روزی می باشد.

بعضی از کودکان مشکلات جسمی دارند و انجام بسیاری از کارها برای آن ها مقدور نیست. پرستار با کمک به اعضای خانواده در مراقبت از فرزند و کمک به شرایط روحی خانواده می­تواند در انجام دوره درمان به این خانواده ها کمک بسیاری کند.

هزینه پرستار کودک در منزل شبانه روزی

کودک شبانه روزی

هزینه استخدام پرستار با توجه به خدماتی که توسط پرستار ارائه می شود متفاوت خواهد بود . عواملی از جمله نوع « شبانه روزی ، مقطعی ، روزانه و …» ، میزان خدمات ، مسافت و … در میزان هزینه تاثیر دارد که طبق تعرفه توسط مراکز اعلام می شود. همچنین عواملی از جمله سالم یا بیمار بودن کودک یا داشتن شرایط خاص نیز تاثیر گذار است.

لازم به ذکر است هزینه استخدام پرستار شبانه روزی از انواع دیگر بیشتر است چرا که فرد تمام وقت در منزل حضور دارد و  هزینه تغذیه و دیگر امکانات برعهده خانواده می باشد. همچنین برای پرستار شبانه روزی در طول هفته یک روز مرخصی در نظر گرفته می شود.

شما طی تماس با مشاوران مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر می توانید  از شرایط و هزینه ها مطلع شوید.

هزینه پرستار کودک در منزل روزانه

کودک در منزل روزانه

کودکانی که اعضای خانواده به صورت پاره وقت شاغل بوده یا دارای شیفت نامنظم هستند و نمی توانند درتمام طول روز ازکودک مراقبت کنند، نیاز به پرستار روزانه دارند ؛ تا در زمان های مشخص به کودک خدماتی از جمله آموزش ، بازی های فکری و … را ارائه کند . حداقل ساعت کاری پرستار روزانه معمولاً هشت ساعت می باشد اما این زمان ممکن است در مراکز گوناگون ، مختلف باشد. همچنین پرستار روزانه برای هر یک ساعت اضافه کار ، دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد. 

هزینه پرستار کودک در منزل پاره وقت « مقطعی»

استخدام پرستار کودک در منزل به صورت مقطعی

اگر در انجام امور خود و خانه مشکل دارید و نگران مراقبت صحیح از فرزندتان هستید یا تنها در مقطع زمانی خاصی نیاز به استفاده از تخصص و توانایی پرستار دارید می­توانید پرستار کودک مقطعی استخدام کنید. این پرستاران، وظیفه مراقبت و رسیدگی به کودکان در ساعات خاصی از روز را دارند. همچنین اگر فرزند شما بیماری خاص و مشکلاتی دارد که شما برای چند روز نیاز به مراقبت تخصصی دارید، پرستار مقطعی می­تواند به شما کمک کند. دستمزد پرستار پاره وقت کودک در منزل ، بر اساس ساعت کاری و خدماتی که انجام می دهد تعیین می­شود.

پرستار کودک ارزان

پرستار کودک ارزان

مهم ترین عامل تعیین دستمزد پرستاران به مهارت و توانایی فرد برمی­گردد. فرد آموزش دیده با توانایی و اطلاعات بیشتر می تواند در حیطه های مختلف از جمله آموزش بازی های فکری ، کمک و جلوگیری از ترس ها و اضطراب کودکان ، بیش فعالی و عقب ماندگی ذهنی ، ارتباط با کودکان و … ایفای نقش کند . همچنین این پرستار به علت داشتن مهارت هایی که کسب کرده می تواند در رابطه با مشکلاتی که ایجاد می شود با دید بهتر نسبت به مشکل تصمیم های عاقلانه تری بگیرد. به تبع دستمزد فرد آموزش دیده از فردی که دوره آموزشی طی نکرده بیشتر است.

متاسفانه با استخدام فردی که دوره آموزشی طی نکرده احتمال بروز مشکلات جبران ناپذیر حتی برای چندین دهه از زندگی کودک  وجود دارد ؛ زیرا آغاز شکل گیری ویژگی های شخصیتی در این دوره است . با این حال تعداد کمی از خانواده ها این فرد را به علت هزینه کمتر می پذیرند که در صورت بروز مشکل امکان پشتیبانی وجود ندارد . پس چه بهتر است این دوره حساس از زندگی کودکانمان را با کمک از افراد باتجربه سپری کنیم.

خدمات پرستار کودک در منزل

خدمات پرستار کودک در منزل

خدمات پرستار کودک در منزل در حیطه های مختلف با توجه به شرایط خانواده و فرزند انجام می ­شود؛ این خدمات عبارت اند از:

 • خدمات بهداشتی و مراقبتی

  اگر فرزند شما مشکلات جسمانی دارد، پرستار خدمات بیشتری را انجام می دهد اما اگر فرزند شما سالم باشد بیشتر جنبه محافظتی و مراقبتی دارد.

 • خدمات تخصصی درمانی

  پرستار آموزش دیده کار های مربوط به تزریقات ، انجام ورزش های خاص برای کودکان بیمار و... را برای کودک انجام می دهد.

 • امور خارج از منزل

  شما می توانید کارهایی از جمله گرفتن دارو و مواد خوراکی برای کودک را برعهده پرستار بگذارید

شرایط استخدام پرستار کودک در منزل

شرایط استخدام پرستار کودک در منزل

برای استخدام پرستار کودک در خانه باید با انجام تحقیقات دقیق و کافی فردی آموزش دیده، باتجربه، متعهد و دارای روابط اجتماعی بالا را برای کودک دلبندتان استخدام کنید. با توجه به اهمیت این دوره که یکی از مهم ترین دوره های شکل گیری شخصیتی کودک است ، شما باید بهترین انتخاب را داشته باشید تا سلامت روحی و روانی آینده کودک خود را تضمین کنید.

خانواده ها برای تعیین پرستار مورد نیاز باید ویژگی های پرستار و خدماتی که لازم به انجام آن ها است را به طور کامل به مشاور انتخاب پرستار بگویند تا بهترین انتخاب با توجه به شرایط و رزومه فرد برایشان تعیین شود. همچنین جلساتی برای آشنایی خانواده و پرستار تنظیم می­شود تا انتظارات شما بیان و بهترین گزینه برای کودک شما انتخاب شود.

پس از بررسی خدمات و شرایط ، قراردادی بین خانواده کودک و پرستار تنظیم می­شودکه هردو طرف مستلزم به رعایت این قرارداد می باشند.

شرایط استخدام پرستار کودک در منزل

مهم ترین عامل تعیین دستمزد پرستاران به مهارت و توانایی فرد برمی­گردد. فرد آموزش دیده با توانایی و اطلاعات بیشتر می تواند در حیطه های مختلف از جمله آموزش بازی های فکری ، کمک و جلوگیری از ترس ها و اضطراب کودکان، بیش فعالی و عقب ماندگی ذهنی، ارتباط با کودکان و … ایفای نقش کند. همچنین این پرستار به علت داشتن مهارت هایی که کسب کرده می تواند در رابطه با مشکلاتی که ایجاد می شود با دید بهتر نسبت به مشکل تصمیم های عاقلانه تری بگیرد. به تبع دستمزد فرد آموزش دیده از فردی که دوره آموزشی طی نکرده بیشتر است.

متاسفانه با استخدام فردی که دوره آموزشی طی نکرده احتمال بروز مشکلات جبران ناپذیر حتی برای چندین دهه از زندگی کودک  وجود دارد ؛ زیرا آغاز شکل گیری ویژگی های شخصیتی در این دوره است . با این حال تعداد کمی از خانواده ها این فرد را به علت هزینه کمتر می پذیرند که در صورت بروز مشکل امکان پشتیبانی وجود ندارد . پس چه بهتر است این دوره حساس از زندگی کودکانمان را با کمک از افراد باتجربه سپری کنیم.

مناطق تحت پوشش مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر

تحت پوشش مرکز پرستاری آسایش ایده آل

امروزه نیاز پرستار کودک در خانه افزایش یافته است زیرا اغلب خانواده ها ترجیح می دهند از فرزندشان در محیط امن خانه پرستاری و مراقبت شود. برای استفاده از خدمات مهد کودک نیاز به رفت و آمد والدین و صرف وقت و هزینه بیشتری است اما با استخدام پرستار می توانید از زمان و هزینه خود بهترین استفاده را داشته باشید تا کودکتان در محیط خانه پرورش یابد. در این راستا مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر با داشتن سوابق درخشان آماده ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان است.

این مرکز برای سهولت در ارائه خدمات به متقاضیان ، نقاط مختلف شهر تهران را تحت پوشش قرار داده و آماده خدمت رسانی در نواحی شمال، شرق و غرب تهران است.

پرستار کودک در منزل تهران

پرستار کودک در منزل تهران

به دلیل مهاجرت خانواده ها از شهر های دیگر کشور به پایتخت افرادی با خصوصیت های اخلاقی و رفتاری متفاوتی در تهران دیده می شود ؛ پرستار کودک به دلیل حاضر شدن در محیط خانه و مراقبت از فرزند به گونه ای عضوی از خانواده محسوب می شود پس پیدا کردن فردی مورد اعتماد برای حضور در خانه و مراقبت از کودک حساسیت های خاص خود را دارد.

پرستاران مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر همچون خانوده ها با حساسیت زیاد سعی در ارائه بهترین خدمات به فرزندان می باشند. شما می توانید با بررسی سوابق و اعتماد به این مرکز ، درخواست استخدام پرستار را ثبت کنید و با توضیح کامل در رابطه با شرایط خود ، بهترین و قابل اعتماد ترین پرستار را داشته باشید.

چرا بهتر است از کودک در خانه و به کمک پرستار کودک نگهداری کنیم؟

کودکان با سن کم نیاز به مراقبت های بیشتری نسبت به رده های سنی دیگردارند و علت آن آغاز شکل گیری شخصیت کودک در این سنین است. با توجه به حساس بودن این دوره از زندگی کودک ما به شما پرستار کودک در خانه را پیشنهاد می­دهیم، در ادامه دلایلی را نیز بیان می کنیم:

نکات مهم در استخدام پرستار کودک

چرا بهتر است از کودک در خانه و به کمک پرستار کودک نگهداری کنیم؟

- ایجاد شرایط برای حضور کودک در فضای خانه

کودک با تربیت یافتن زیر نظر فرد با تجربه و مسئولیت پذیرمی ¬تواند آینده بهتری نسبت به کودکانی که با تعداد زیادی از بچه ها در مهدکودک هستند، داشته باشد؛ زیرا پرستار توجه ویژه ای به رفتار و اخلاق کودک دارد و در صورت مشاهده رفتار غیر معقول با همفکری خانواده سعی در برطرف کردن آن می کنند. همچنین کودک با حضور در کانون گرم خانواده می تواند از لحاظ شخصیتی فردی با ثبات بهتر و قوی تر از کودکان دیگر باشد.

- نیاز به ارائه خدمات مراقبتی تخصصی

با وجود یک پرستار با تجربه و کار بلد در کنار کودک می¬توانید از بابت مراقبت از فرزند بیمارتان آسوده خاطر باشید چرا که پرستاری ماهر شبانه روز در کنار فرزند دلبندتان است و از او مراقبت می¬کند. همچنین با استخدام پرستار آشنا با خدمات پزشکی می توانید تمام امور مربوط به این حوزه و مراقبت های اولیه را به او بسپارید. در صورت بروز مشکل پرستار می¬تواند از خطرهای احتمالی جلوگیری یا آن ها را کاهش دهد.

- کم کردن هزینه نگهداری از کودک

باتوجه به هزینه های زیاد دریافتی مهدکودک ، هزینه رفت و آمد و … داشتن پرستار کودک در خانه هم از لحاظ هزینه به صرفه تر است و هم از لحاظ آسایش روانی برای خانواده گزینه مناسب تری است. کودک با قرار گرفتن در کانون خانه و خانواده از لحاظ عاطفی بیشتر مورد محبت و دلسوزی قرار می¬گیرد، در نتیجه از مشکلات روحی که ممکن است در آینده پیش بیاید جلوگیری خواهد شود.

هزینه پرستار کودک در منزل چقدر است؟

چرا بهتر است از کودک در خانه و به کمک پرستار کودک نگهداری کنیم؟

هزینه پرستار کودکان در خانه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. به صورت کلی می توان هزینه را بر اساس موارد زیر طبقه بندی کرد:

 • سالم یا بیمار بودن کودک از نظر جسمی
 • خدمات و وظایفی که پرستار ارائه میکند.
 • میزان دانش پرستار در حیطه روانشناسی ، پزشکی و …
 • نوع خدمات «شبانه روزی، مقطعی و …»
 • تعداد کودکانی که باید از آن­ها پرستاری شود.

هزینه پرستار شبانه روزی کودک در منزل

پرستار کودک در منزل چقدر است؟

برای مثال هزینه پرستار به صورت تمام وقت با روزانه و مقطعی متفاوت است. همچنین بیمار یا سالم بودن کودک و نوع بیماری در مقدار دستمزد تاثیر به سزایی دارد که با تعیین هر کدام ازشرایط هزینه نیز متفاوت خواهد شد. اما جای نگرانی نیست چرا که شما در قبال هزینه ای که می­کنید خدمات بسیار مهمی را در رابطه با کودکتان دریافت می­کنید. به علاوه مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر برای قراردادهای یک ساله تخفیف 15% برای شما در نظر گرفته است.

زمان فعالیت پرستار کودک چگونه می باشد؟

nanny reading to kid

زمان حضور پرستار در منزل بستگی به شرایط شما و کودکتان دارد. در بعضی از موارد کودک فقط در ساعات خاص مانند ساعات اداری ، زمان شیفت و … نیاز به پرستار دارد که در این صورت شما می توانید از پرستار روزانه استفاده ­کنید اما در مواردی که کودک به صورت شبانه روزی نیاز به پرستار و مراقبت های آن دارد، در این شرایط نیاز به حضور پرستار به صورت 24 ساعته است. در برخی موارد مادران فقط هنگام بیماری­های کودک و یا به دلیل نا آرامی های شبانه کودک نیاز به فردی متبحر دارند که به آن­ها کمک کند؛ در چنین شرایطی پرستار باید شب ها در منزل کودک حضور پیدا کند.

5/5 - (13 امتیاز)
28 پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شرایط شما بررسی شود تا هزینه پرستار کودک به شما اعلام شود

   پاسخ
 1. نرگس
  نرگس گفته:

  سلام پرستار کودک میخواستم میخواستم بپرسم فقط پرستار کودکاتون پرستاری میکنن یا نگهداری و مراقبت از کودکم انجام میدن؟

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   با سلام ، پرستارانی که توسط مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر برای شما فرستاده می شوند توسط شما مورد مصاحبه قرار میگیرند و اگر به هر دلیلی مورد پسند شما نبود یک نیروی پرستار دیگر به سرعت ارسال میشود ،و این چرخه بنا به درخواست شما تا جلب رضایت شما ادامه میابد.

   پاسخ
 2. Mori68
  Mori68 گفته:

  با سلام و خسته نباشید .

  پرستار کودک هایی که میفرستید فقط مراقبت از کودک انجام میدن یا آموزش هم میدن به کودک ، مثلا آموزش زبان بدن به کودک

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   با سلام و سپاس . بسته به نیاز شما پرستار کودک مناسب شما تعیین می شود که دارای خصوصیات مورد نظر شما باشد ، مانند اموزش به کودک

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   با سلام ، بله پرستار کودک علاوه بر نگهداری از کودک امور منزل را هم انجام می دهد.

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   هزینه استخدام پرستار کودک بر اساس شرایطی که شما نعیین میکنید محاسبه میشوند ، برای اطلاع بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

   پاسخ
 3. کیوان
  کیوان گفته:

  من یه پرستار میخواستم که همراه همسرم باشه بهش هم تو نگهداری کودک و هم توی کار خونه کمک دست باشه ، همچین پرستاری ام دارید ؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 5 =