پرستار سالمند

مرکز پرستاری در منزل اسایش ایده ال با گرداوری مجموعه ای بسیار منظم ودانش اموخته از پرستاران سالمند تلاش دارد با توجه به شرایط مدنظر خانواده ها،با معرفی فردی اموزش دیده وبا تجربه برای نگهداری والدین سالمند نگرانی ان هارا کم کرده وبهترین خدمات را ارائه دهد.

شما میتوانید با یک تماس مشاوره رایگان وکاملی از کارشناسان ما دریافت کنید، و با توجه به وضعیت سالمند خود وهمچنین متناسب با بودجه مالی خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

همین حالا با ما تماس بگیرید

پرستار سالمند در منزل

استخدام پرستار سالمند در منزل

وجود بزرگتر در خانه نعمت بزرگی است اما در عصری زندگی می کنیم که امکان نگهداری از پدر و مادرمان در خانه مقدور نیست. همه افراد خانواده به شکلی درگیر زندگی شده اند و هیچ زمانی برای رسیدگی به پدر و مادرها باقی نمی ماند. از طرفی افراد چندان آموزشی برای این کار ندارند و نمی توانند فعالیت لازم در زمان ها ضروری را انجام دهند. در این زمان استخدام یک پرستار سالمندان می تواند کاربردی باشد.

پرستار سالمند باید شخصی قابل اعتماد، کار بلد، دلسوز و با تجربه باشد. بنابراین نحوه انتخاب و انتصاب یک شخص برای پرستاری از پدر یا مادر پیر خانواده بسیار مهم است. برای این کار (استخدام پرستار)، شما دو روش پیش رو دارید. روش اول این است که پرستار سالمند خود را به صورت خصوصی و شخصا استخدام کنید. این امر از طرق مختلف مانند معرفی دوستان و آشنایان، آگهی دادن و… امکان پذیر می باشد. اما روش دیگری نیز جهت استخدام پرستار سالمند وجود دارد و آن اقدام از طریق مراکز یا آژانس های سالمند است.

این دو روش باهم چه تفاوتی دارند ؟ چرا باید از مراکز پرستاری پرستار استخدام کنید؟

پرستار سالمند

استخدام پرستار سالمند به صورت شخصی

بعضی از افراد برای اینکه هزینه کمتری متحمل شوند ، از روش هایی مانند آگهی زدن ، سفارش آشنایان خود و یا از شهرستان های دیگر اقدام به استخدام پرستارسالمند می کنند. معایب های این روش :

استخدام پرستار سالمند از مرکز خدمات پرستاری

قیمت پرستار سالمند

وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند تعلیمات و آموزش های لازم را فرا گرفته و می تواند وظیفه نگهداری و مراقبت از سالمندان را بر عهده بگیرد. با وجود این افراد، دیگر لازم نیست نگران تنها گذاشتن سالمندان خود در منزل باشید. اصولا وظایف و خدمات پرستار با توجه به شرایط جسمی و روحی سالمند تعیین می شود. گاه ممکن است یک فرد سالخورده توانایی انجام تمام امور خود را داشته باشد اما برای فرار از تنهایی و ترسی که در این شرایط بر او غالب می شود نیاز به یک همنشین داشته باشد. 

اگر اعضای خانواده نمی توانند این نیاز سالمند را برآورده کنند لازم است از پرستار سالمند کمک بگیرند. اما گاه ممکن است سالمندی کم توان و ضعیف بوده و یا حتی به بیماری های حاد مبتلا باشد. طبیعتا چنین عواملی در تعیین وظایف پرستار تأثیرگذار هستند.به صورت کلی پرستاران سالمندان که در مرکز پذیرفته می شوند، نسبت به مهارت و دانش پرستاری به گروه های مختلفی تقسیم می شوند و این شما هستید که بسته به نیاز خود می توانید بهترین فرد را از میان پرستاران انتخاب کنید.

 اما از جمله مهمترین این وظایف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- رسیدگی به بهداشت سالمند

تمیز کردن سالمند

- رسیدگی به سلامت جسمی سالمند

کنترل سلامت جسمانی سالمند

- رسیدگی به سلامت روحی روانی سالمند

سلامت روحی روانی سالمند

- رسیدگی به تغذیه سالمند

رسیدگی به تغذیه سالمند

- رسیدگی و انجام امور منزل

انجام امور منزل

فواید استخدام پرستار سالمند در منزل

مهمترین و بارزترین حسن استخدام یک پرستار سالمند این است که شما به سالمند خود کمک می کنید تا همچنان در خانه خود که خاطرات فراوانی در آنجا دارد زندگی کند. این امر از آواره شدن سالمندان در خانه فرزندان پیشگیری کرده و همین امر اعتماد به نفس او را افزایش می دهد و از همه مهم تر از افسردگی او پیشگیری می کند. هیچ جا خانه خود آدم نمی شود.

 حتما شما هم مانند بسیاری از انسان های دیگر بارها و بارها در شرایط مختلف، این ضرب المثل را به کار برده اید. باید بگوییم که دقیقا این امر درباره سالمندان نیز صحت دارد. همانطور که می‌دانید مراکز زیادی برای نگهداری افراد سالمند وجود دارند. اما در واقع ایشان زندگی در خانه خویش و بودن در کنار خانواده خود را به زندگی در هر محیط دیگری، هرچند مرفه تر و زیباتر ترجیح می دهند.خانه سالمندان با تمام مزایایی که برای سالمندان دارد، نمی تواند جای خانه سالمند را بگیرد و همین امر روحیه سالمند را تضعیف می کند.  

 

احساس استقلال و امنیت سالمند

فرد سالمند در خانه خود احساس استقلال و امنیت می کند. در آنجا روحیه بهتری دارد و به طور کلی از نظر سلامت جسمی و روحی در شرایط بهتری قرار می گیرد. بعلاوه اینکه دوستان و آشنایان نیز راحت تر می تواند با او ملاقات کنند.این ملاقات با اقوام به میزان قابل توجهی در روحیه سالمند تاثیر دارد و همانطور که می دانید سلامت روحی شرط سلامت جسمی سالمندان است.

 

احترام به سالمندان

 مسئله دیگر، احترام به سالمندان است. این انصاف نیست که پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ هایی را که جوانی و سلامتی خود را صرف نگهداری و حمایت از ما کرده اند، حالا که پیر و کم توان شده اند رها کنیم. پس با استخدام پرستار سالمند می توانیم به ایشان کمک کنیم تا با خیال راحت در منزل زندگی کنند و از نفس کشیدن در کنار خانواده خود لذت ببرند. مهمتر از همه اینکه همچنان می توانید از حضور و نفس های گرم وی در خانه لذت ببرید.

در صورتی که یکی از این مشکلات را دارید بهتر است هر چه زودتر با استخدام پرستار از سلامت پدر و مادر خود اطمینان حاصل کنید.

 

دوری مسافت اعضای خانواده از سالمند 

گاهی شرایطی به وجود می آید که سالمند جدا از شما زندگی می کند و برای رسیدگی با آن باید هروز مسافتی طولانی طی کنید ، یا حتی به مسافرت چند روزه میروید و … ، در این مواقع پرستار خیالتان را آسوده خواهد کرد و دیگر نگرانی از بابت تنهایی سالمند خود نخواهید داشت.این موضوع جایی اهمیت می یابد که سالمند بیمار باشد و ناگهان بیماری عود کند. حضور یک پرستار که به دانش نسبی به مراقبت های ویژه دارند الزامی است.

 

شاغل بودن تمام اعضای خانواده

اگر تمام اعضای خانواده صبح از خانه خارج می شوید و تا ساعت دغدغه شغلی دارید بهتر است که با استخدام پرستار سالمند تنها در خانه مانده را از تنهایی دربیاورید. این کار نه تنها به سلامت جسمانی او کمک می کند بلکه سلامت روحی او را نیز تضمین می کند.

 

خستگی اعضای خانواده از پرستاری سالمند

اگر سالمند شما بیمار است و شما ماه ها است که از او پرستاری می کنید بهتر است با استخدام پرستاری به خود استراحت دهید. شاید بتوان گفت سخت‌ترین کار دنیا نگهداری از عزیزانی است که بیمار شده اند و شما از آنها خاطرات خوبی دارید.به این شکل احترام و عزت بیمار نیز از بین نمی رسد. 

خستگی جسمانی و همچنین ناراحتی های روحی باعث می شوند بعد از مدتی خستگی و افسردگی شما راتهدید نماید. پس بهتر است قبل از اینکه از پا دربیایید با استخدام پرستاری کمی به خود استراحت دهید.

استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل

گزینه ی بسیار مناسب برای سالمندانی که اغلب تنها هستند.

بدیهی است که شرایط روحی و جسمی خانواده ها با هم متفاوت است. از همین رو نمی توان انتظار داشت که همه خانواده آمادگی مراقبت و نگهداری از سالمندان را داشته باشند. خانواده های زیادی هم وجود دارند که سالمندشان نیاز به مراقبت تمام وقت و بیست و چهار ساعته دارد. مسلما چنین خانواده هایی نیاز به استخدام پرستار شبانه‌روزی خواهند داشت.

سالمندانی که به تنهایی زندگی می کنند و یا سالمندانی که دچار بیماری های حاد جسمی و روحی بوده و نیاز به مراقبت شبانه‌روزی یک پرستار کاربلد دارند از جمله این موارد می باشند. پرستار شبانه‌روزی تعلیم دیده و اطلاعات لازم جهت مراقبت از بیماران با شرایط مختلف را دارد. او مانند عضوی از خانواده است که در همان منزل مستقر می شود و به صورت تمام وقت حواسش به سالمند خواهد بود.

 

 مزایای استخدام پرستار شبانه‌روزی

یکی از این مزایا این است که سالمند با او انس پیدا کرده و از اینکه دائم شخصی مراقب اوست احساس امنیت و راحتی می کند. از سوی دیگر پرستار نیز به خوبی با تمام عادات و نیازهای بیمار خود آشنا می شود و می تواند اقدامات لازم جهت بهبود شرایط جسمی و روحی وی و بازگشت سلامتی او انجام دهد. همچنین او این توانایی را دارد که در مواقع حساس و شرایط خاص تا زمان رسیدن اورژانس، کمک های اولیه لازم را انجام دهد که این امر می تواند کمک شایانی به پیشگیری از اتفاقات ناگوار بکند. بنابراین با وجود چنین فردی خیالتان راحت است که عضو کهنسال خانواده به خوبی غذا می خورد. خوب استراحت می کند و از مهمتر اینکه روال درمانی مناسبی را طی می کند. 

با وجود یک فرد متخصص و آشنا به حالات روحی سالمنان خیالتان راحت است که پدر و مادرتان غذای سالم می خورد، فردی را در کنار خود دارد که به حرف های او گوش دهد، استراحت به اندازه ای دارد و از همه مهم تر داروهای خود را به موقع می خورد.

هزینه پرستار شبانه روزی سالمند در منزل

هزینه استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل طبق تعرفه روز برای شما محاسبه می گردد. همانطور که گفته شد نوع و میزان خدماتی که از پرستار انتظار دارید و مسافت و… در تعیین این هزینه دخالت دارد. هزینه استخدام پرستار شبانه روزی نسبت به دو مورد دیگر یعنی پرستار مقطعی و روزانه بیشتر است. اما اگر به صورت ساعتی در نظر بگیرید آنها حقوق کمتری دریافت می کنند.

 علت این است که پرستار شبانه روزی، در منزل سالمند مستقر می شود و می تواند از تمام امکانات رفاهی آنجا برخوردار باشد. خورد و خوراک او نیز تأمین می شود و از سوی دیگر، هزینه های رفت و آمد وی حذف می شود. لازم به ذکر است که برای پرستار شبانه روزی در طول هفته یک روز مرخصی در نظر گرفته می شود. اما در روزهای دیگر به صورت شبانه روزی در خدمت سالمند خواهد بود.

البته اگر سالمند شما بیماری خاصی دارد بهتر است از پرستارانی کمک بگیرید که نسبت به ارائه کمک های اولیه دانش کافی دارند؛ در این صورت باید هزینه بیشتری برای پرستاری در نظر داشته باشید. در غیر اینصورت می توانید از پرستارانی ساده آسایش ایده آل فردی لایق را انتخاب کنید که هزینه آن ها نیز کمتر خواهد بود.

هزینه پرستار سالمند در منزل روزانه

سالمندانی که نزد خانواده خود زندگی می کنند، اما اعضای خانواده شاغل بوده و نمی توانند در طول روز از ایشان مراقبت کنند، نیاز به پرستار روزانه دارند. ساعت کاری این پرستاران معمولا ۸ ساعت می باشد. اما ممکن است مراکز مختلف، سقف ساعت کاری را کمتر از این مدت تعیین کنند. توجه داشته باشید که پرستار روزانه سالمند به ازای هر ساعت اضافه ای که در منزل شما می ماند هزینه بیشتری دریافت خواهد کرد.میزان تخصص و وظایفی که برای او تعیین می کند نیز در هزینه آن ها تاثیر خواهد داشت.

هزینه پرستار سالمند در منزل پاره وقت ( مقطعی )

اگر ترجیح می دهید خودتان از پدر یا مادر پیرتان نگهداری کنید و تنها در مقاطع زمانی خاص نیاز به استفاده از تخصص و توانایی پرستار سالمند دارید می توانید پرستار سالمند مقطعی استخدام کنید. این پرستاران، وظیفه رسیدگی به سالمند در ساعات خاصی از روز را دارند. اگر سالمند شما به تازگی مورد عمل جراحی قرار گرفته و برای چند روز نیاز به مراقبت تخصصی دارد نیز پرستار مقطعی می تواند به شما کمک کند. دستمزد پرستار سالمند در منزل مقطعی بر اساس ساعات کاری و خدماتی که انجام می دهد تعیین می گردد.

پرستار سالمند ارزان

همانطور که گفتیم یک عامل مهم تعیین کننده حقوق پرستار سالمند، میزان تجربه و مهارت پرستار است. بدون شک شخصی که زمان زیادی را صرف کسب تخصص و اطلاعات لازم در جهت مراقبت و نگهداری از سالمندان کرده است ماهرانه تر عمل می کند و در مقابل، انتظار دارد حقوق قابل قبولی را دریافت نماید. امروزه افراد زیادی صرفا به دلیل داشتن مشکلات مالی و کسب درآمد، پرستاری از سالمندان، آن هم در مقابل دریافت کمترین هزینه را تقبل می کنند.

 زمانی که شما به دنبال یک پرستار سالمند ارزان می گردید نباید انتظار داشته باشید او در کارش کاملا حرفه ای باشد. ممکن است چنین پرستاری آموزش های کافی را ندیده و در کارش تازه‌وارد باشد. در این صورت احتمال اینکه پس از مدتی، از ادامه کار و خدمات پرستاری منصرف شود وجود دارد. فارغ از این دردسرها، ممکن است در اثر بی تجربگی پرستار آسیب های جبران ناپذیری نیز به سالمند وارد شود. 

شاید بتوان یک پرستار ارزان قیمت برای عزیزانمان بیابیم اما نباید انتظار داشته باشیم به تمامی اصول مراقبت های اولیه، تزریق و کارهای خانه رسیدگی کند.

نحوه تعیین قیمت پرستار سالمند در منزل

هزینه های استخدام پرستار سالمند در منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ که از مهم ترین آن ها می توان به میزان تخصص پرستار، تجربه و ساعت کاری، شرایط اقتصادی،‌ فاصله مکانی شما با پرستار،‌ مراقبت های ویژه ای که باید به آن رسیدگی شوند، میزان مسئولیت های که به پرستار داده می شود، تعداد سالمندان تحت مراقبت و … اشاره کرد.

عوامل دیگری که در تعیین میزان هزینه دخیل اند که برخی از آنها میتوانند شامل موارد ذیل باشند:

 • وضعیت سلامت جسمانی سالمند
 • وضعیت سلامت روانی سالمند
 • بی تحرکی و یا پرتحرکی سالمند
 • بی اختیاری سالمند

برای اطلاع دقیق تر از شرایط و هزینه استخدام  پرستار سالمند شبانه‌روزی در تهران؛ مشاوران مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل اماده ارائه مشاوره خدمت شما عزیزان میباشد. 

خدمات پرستار سالمند در منزل

خدمات پرستار سالمند در منزل محدودی گستره ای از امور را در بر می گیرد که با توجه به شرایط خانواده و سالمند شما تعیین می گردد. این خدمات شامل موارد زیر می شوند:

 • خدمات بهداشتی و مراقبتی: اگر سالمند شما سالم است وظایف و خدمات پرستار در حد کمک به امور روزمره بهداشتی می باشد. اما اگر سالمند بیمار یا در اصطلاح پوشکی دارید پرستار وظایف گسترده تری را بر عهده خواهد داشت.
 • خدمات تخصصی درمانی: پرستار سالمند در صورت داشتن تخصص های لازم می تواند در امور تخصصی همچون فیزیوتراپی، گفتار درمانی، کار درمانی، روانشناسی و… به بهبود درمان سالمند بیمار کمک کند.
 • انجام امور مربوط به خانه: کارهای اولیه منزل از جمله مرتب نگه داشتن محیط زندگی سالمند، پخت و پز غذای سالمند و اعمالی از این قبیل نیز در حیطه خدمات پرستار سالمند قرار می گیرند.
 • امور خارج از منزل سالمند: در مواقعی که شما زمان کافی جهت رسیدگی به امور خارج از منزل سالمند از جمله امور اداری، خرید لوازم مورد نیاز، مراجعه به پزشک و.. را ندارید می توانید این کارها را به پرستار سالمند محول کنید.

شرایط استخدام پرستار سالمند در منزل

قرار است شما بزرگترین گنج خانواده یعنی پدر یا مادر پیر را به دست شخصی بسپارید تا از او مراقبت کند. بنابراین لازم است بیشترین دقت و حساسیت را در انتخاب پرستار سالمند داشته باشید. پرستار سالمند باید شخصی مورد اعتماد، با تجربه، دارای مدرک معتبر و تخصص لازم باشد. از همه مهمتر از اخلاق خوبی برخوردار بوده و روش های صحیح برخورد با سالمند را بداند.

 شما باید قبلا تمامی شرایط لازم را به مرکز مراقبت از سالمندان توضیح دهید. اینکه شما نیاز به استخدام پرستار شبانه‌روزی سالمند در منزل دارید و یا فقط در ساعاتی از شبانه روز به او نیاز دارید بسیار مهم است. با شرح کامل شرایط بیمار باید تمامی وظایف پرستار را به صورت واضح مشخص کنید. در نهایت با در نظر گرفتن این شرایط یک پرستار حرفه ای و متناسب با انتظاراتتان به شما معرفی خواهد شد.

پس از بررسی های لازم وظایف کارفرما و پرستار سالمند در قرارداردی تنظیم شده و مورد تأیید آنها قرار می گیرد.

نشانه های نیاز به استخدام پرستار سالمند

همه ما دوست داریم پدر و مادر خود را سرپا ببینیم و از این که آن ها نمی توانند کارهای خود را انجام بدهند ناراحت می شویم. شاید قبول اینکه پدر و مادرمان نیاز به مراقبت و پرستاری دارند کمی سخت باشد اما در صورتی که شرایط و علائم زیر را در آن ها مشاهده کردیم باید تصمیم قاطعی نسبت به تنها بودن آن ها در خانه بگیریم:

 • فزایش علایم کبودی که نشانگر سقوط و یا لغزیدن است
 • خوابیدن در رختخواب برای مدت طولانی
 • اتکا بیشتر به تجهیزات کمکی
 • عدم کنترل ادرار یا ناتوانی در استحمام
 • پرسه زدن در اطراف و دور شدن از خانه
 • افزایش سردرگمی به دلیل پیشروی جنون
 • احساس تنهایی و تنهایی خود را به تنهایی از دست می‌دهند.
 • کمک به نوشیدن یا خوردن
 • حرکت اخیر از توان‌بخشی و یا بازدید یک بیمارستان
 • قابلیت تحرک و / یا تحرک ناشی از یک سکته یا وضعیت مزمن
 • حرکتی از سوی خانواده و یا دوستانی که از او مراقبت می‌کردند

بسیاری از سالمندان می‌خواهند تا آنجا که ممکن است به زندگی در خانه‌های خود ادامه دهند.

 یک مطالعه AARP گزارش می‌دهد که تقریبا ۹۰ درصد از سالمندان می‌خواهند در خانه‌های خود بمانند، زیرا آن‌ها مسن‌تر هستند و ۸۲ درصد ترجیح می‌دهند در هنگام دریافت کمک‌های روزانه، اقامت داشته باشند.

 مراقبت طولانی‌مدت یا ۲۴ ساعته می‌تواند این ترجیحات را برآورده کند در حالی که به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که در مکانی که می‌خواهند زندگی کنند ایمن هستند.

مناطق تحت پوشش مرکز پرستاری آسایش ایده آل

آسایش-ایده-آل

تعداد جمعیت سالمند در ایران روز به روز در حال افزایش است. به همین دلیل امروزه اغلب خانواده ها حداقل یک سالمند در منزل دارند و از طرفی تمایلی به رها کردن ایشان در خانه سالمندان یا سایر مراکز نگهداری از سالمندان ندارند. به همین دلیل روز به روز نیاز جامعه به قشری به نام پرستار سالمند در منزل بیشتر احساس می شود. مرکز پرستاری آسایش ایده آل یکی از مراکز مورد اعتماد و دارای سابقه درخشان است که آماده ارائه خدمات استخدام پرستار سالمند به شما عزیزان می باشد.

این مرکز جهت رفاه حال پایتخت نشینان، نقاط مختلف تهران را تحت پوشش قرار داده و آماده ارائه خدمات به کاربران و متقاضیان عزیز در این نواحی می باشد. چنانچه در شمال، شرق و یا غرب تهران سکونت دارید می توانید از خدمات آسایش ایده آل بهره مند شوید.

پرستار سالمند در منزل تهران

سکونت در پایتخت دغدغه های خاص خود را دارد. امور پرترافیک روزمره، مسیرهای دور و ساعات کاری طولانی مدت باعث می شود آنگونه که باید نتوانیم به سالمندان عزیز که در واقع گنجینه های خانوادگی ما هستند رسیدگی و خدمت کنیم. به همین دلیل نیاز به استخدام پرستار سالمند در منزل در تهران بیش از شهرهای کوچکتر احساس می شود. شاید فکر کنید یافتن یک پرستار حرفه ای و خوش برخورد آن هم در تهران کار سختی است.

اما اصلا چنین نیست. کافی است با مرکز آسایش ایده آل تماس حاصل نموده و پس از شرح شرایط سالمند خود درخواست پرستار روزانه، مقطعی و یا شبانه روزی را بدهید. درخواست شما در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گرفته و بهترین مورد برای شما معرفی می شود.

پرستار سالمند در منزل کرج

خبر خوش این است که خدمات مرکز آسایش ایده آل تنها محدود به تهران نمی شود. بلکه اگر در کرج زندگی می کنید و نیاز به پرستار سالمند در کرج دارید نیز می توانید از این مرکز کمک بگیرید. نیروهای این مرکز، پرستاران با تجربه، دلسوز و کاملا مقید به دین اسلام می باشند که آماده ارائه خدمات متنوع به سالمند سالم یا حتی بیمار می باشند

اهمیت نیاز به پرستار سالمند در منزل

چرا بهتر است از سالمند در خانه و به کمک پرستار سالمند نگهداری کنیم؟

سالمندانی که توانایی اولیه زندگی را از دست می دهند نیاز به مراقبت و پرستاری بیشتری دارند. آنها تقریبا به اندازه یک نوزاد نیاز به توجه و نگهداری دارند. از این رو خانواده با دو انتخاب روبرو هستند. سالمند خود را به خانه سالمندان بسپارند و یا با استخدام پرستار در منزل از آنها نگهداری نمایند. ما به شما استخدام پرستار را پیشنهاد می کنیم و برای این پیشنهاد دلایل منطقی نیز داریم.

 • ایجاد شرایط برای حضور خانواده در کنار سالمند

با استخدام پرستار سالمند این شرایط برای شما و سالمند فراهم می شود که بیشتر در کانون گرم خانواده حضور داشته باشید و شما نگرانی از بابت حال سالمند خود نخواهید داشت. در ضمن هر زمانی می توانید به خانه پدری خود رفته و در جمع تمام اعضای خانواده را ملاقات نمایید. این موضوع به سلامتی روحی سالمند نیز کمک می کند.

 • حضور یک مراقب در کنار سالمندان تنها

پرستار سالمند همیشه در کنار سالمند حضور خواهد داشت و قطعا شما از این بابت خیالتان راحت خواهد بود و با فکر آزاد به کارهای روزمره خود رسیدگی می کنید . تمام امور مربوط سالمند توسط پرستار انجام می شود و تنها دغدغه پرستار نگهداری از یک سالمند است. این درحالی است که در خانه سالمندان یک پرستار مسئول مراقبت از چند بیمار است.

 • نیاز به ارائه خدمات مراقبتی تخصصی

مراقبت از سالمند نیاز به تخصص و تجربه دارد ، شما هر چقدر هم از سالمند خود خوب نگهداری کنید باز هم تفاوت بسیاری با یک پرستار متخصص دارید که تمام وقت از سالمند شما نگهداری می کند. در صورت استخدام پرستار در حد نرس بدون می توانید تمام امور پزشکی و مراقبت های اولیه را به او بسپارید.پرستار یا نرس تمامی مراقبت های لازم از بیمار را به عمل می آورد و به این شکل دردهای مزمن و دوره های بیماری طولانی مدت او را آزار نمی دهد.

 • کم کردن هزینه های نگهداری از سالمند

با توجه به هزینه های بالای خانه سالمندان، نگهداری از سالمندان در خانه، هزینه ها را کاهش می دهد.
در شرایطی که شما در مشغله های خود غرق می شوید پدر یا مادر سالمند شما در شرایط حساس روحی و جسمی قرار دارند . اگر نیاز های عزیزان سالمندان برطرف نشود مشکلات روحی و افسردگی به سراغشان می آید . علاوه بر آن نگهداری از سالمند نیازمند تخصص های مربوط به خود است . این وظیفه را به متخصصان با تجربه ی مرکز پرستاری آسایش ایده آل واگذار کنید.

اهمیت پرستار سالمند در منزل

برای استخدام پرستار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

زمانی که قصد دارید یک پرستار استخدام کنید باید تمام شرایط را بررسی کنید تا از مشکلاتی که احتمال دارد به وجود بیاید جلوگیری کنید. توجه کنید که حتماً افرادی را استخدام کنید که عضو مؤسسات باشند و مستقل کار نکنند زیرا در این حالت شما می توانید در صورتی که پرستار مورد پسند شما واقع نشد پرستار را تغییر دهید.

 برای این کار باید با مراقب جلسه حضوری مصاحبه برگزار کنید. طی جلسه توانمندی های مراقب را ارزیابی کنید. توجه کنید که مراقب کاملاً به وظایف کاری خود آگاه باشد. مراقب و شما باید شرایط خود را به طور کامل به یک دیگر توضیح دهید تا بعداً هیچ‌گونه مشکلی با شرایط یکدیگر نداشته باشید.
از جمله مواردی که برای یک پرستار سالمند مهم می باشد داشتن تجربه و اطلاعات کافی می باشد برای این کار بهتر است از افرادی که پرستار مد نظر شما قبلاً برای آن ها کار می کرد پرس و جو کنید و کاملاً با اخلاق و توانایی های پرستار آشنا شوید. 

همچنین پرستار سالمند نباید هیچ گونه سو سابقه ای داشته باشد و عدم اعتیاد نیز از مواردی می باشد که مراقب به هیچ وجه نباید دچار آن شود زیرا در صورت داشتن این موارد ممکن است برای سالمند عزیز خطرآفرین باشد.

پس تجربه، دانش کافی نسبت به کمک های اولیه، نداشتن سوء سابقه، عدم اعتیاد، آگاهی از وظایف از جمله مسائلی هستند که باید در زمان استخدام به آن ها توجه نمود این در حالی است که یک موسسه پرستاری این همه موارد را کنترل کرده و سپس اقدام به استخدام پرستار می نماید. از این رو در صورت استخدام نیرو از این گروه ها بدون نگرانی از این موارد می توانید عزیزانتان را به آن ها بسپارید.

هزینه پرستار سالمند در منزل چقدر است ؟

هزینه پرستار سالمندان در خانه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. به صورت کلی می توان هزینه را بر اساس موارد زیر طبقه بندی نمود:

برای مثال هزینه پرستار برای فعالیت های شبانه روزی با هزینه هزینه پرستار به صورت روزانه و هزینه مراقب به صورت مقطعی متفاوت است. حال اگر سالمند دچار بیماری خاص باشد این هزینه های متفاوت هستند. حتی نوع بیماری نیز در دستمزد پرستار سالمند تاثیر خواهد داشت.

هزینه پرستار سالمند در منزل

زمان فعالیت پرستار سالمندان چگونه می باشد؟

زمان فعالیت پرستار بستگی به وضعیت و شرایط سالمند دارد. در برخی موارد فرد سالمند قادر به انجام همه کار های خود در خانه می باشد و فقط برای انجام کار های پیچیده نیاز به یک همراه دارد که در این صورت پرستار فقط چند ساعت در منزل سالمند فعالیت می کند ولی در مواقعی فرد سالمند بسیاری از توانایی های خود را از است می دهد و نیاز به مراقبت شبانه روزی دارد که در این پرستار باید ۲۴ در اختیار سالمند باشد و از هر لحاظی از سالمند حمایت کند.

 در بیشتر مواقع نیز فرد به دلیل تنهایی فقط نیاز دارد در طول شب کسی کنار آن ها و کمک حال او باشد که در این صورت پرستار باید شب ها در منزل فرد سالمند حضور پیدا کنید.

از آنجایی که پرستاران سالمند برای حضور در کنار سالمندان با توجه به میزان دانش و ساعاتی که امکان حضورشان مقدور است تقسیم بندی می شوند به راحتی می توانید از بین افراد متخصص و با تجربه بهترین افراد را انتخاب کنید.

آلزایمر

توصیه های مهم در مراقب از سالمند

شاید پرستاری از سالمندان کار سختی به نظر برسد اما رعایت چند نکته ساده باعث می شود که آن ها دوران کهنسالی خود را در وضعیت بهتری سپری کنند.

  1. روی داروها برچسب بچسبانید و نحوه‌ی مصرف آن‌ها را با حروف بزرگ بنویسید.
  2. آن‌ها را به طور جداگانه در کشوها یا قفسه‌های مجزا قرار دهید.
  3. توجه داشته باشید که بهتر است امور اداری مربوط سالمندتان را شخصاً انجام دهید.
  4. ارتباط سالمند با جهان اطرافش نباید قطع شود. سالمندان می‌توانند سال‌ها تجربه‌ و مهارت‌ را به دیگران منتقل کنند.
  5. بعضی سالمندان ترجیح می‌دهند در خانه بمانند؛ زیرا فکر می کنند زندگی با پیری به اتمام می رسد. این تصمیم باعث بروز ناراحتی، افسردگی و سایر امراض می‌شود. آن ها را به انجام فعالیت های اجتماعی ترغیب کنید.
  6. سالمندانی که تنها زندگی می کنند لازم است روابط اجتماعی خود را حفظ کنند. انجام سرگرمی های مشترک مانند پیاده روی‌های دسته جمعی، انجام بازی‌های گروهی، خرید، یا گفتگو برای سالمندان مفید است.
  7. اگر سالمندان تغذیه صحیح را رعایت کنند، کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌ها قرار می گیرند.
  8. ورزش کردن برای سالمندان بسیار مفید است در صورت نیاز یک مربی مرزش سالمندان استخدام کنید.
  9. توجه به بهداشت فردی، دوش گرفتن های منظم، تعویض لباس های در بازه زمانی کوتاه مدت به سلامت آن ها کمک می کند..


اکثر افراد تصور می‌کنند که سالمندانی که از سلامت جسم و روان برخوردارند و می‌توانند روی پای خود بایستند، دیگر نیاز به رسیدگی و مراقبت ندارند. این عقیده گاهی می‌تواند تا حدی درست باشد؛ اما روحیات افراد در دوران سالمندی کمی پیچیده می‌شود،بنابراین مراقبت‌های خاصی باید به طور محسوس و نامحسوس صورت بگیرد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
4.8/5 - (216 امتیاز)
148 پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   هزینه ی استخدام پرستار سالمند بر اساس نیاز و شرایط شما متغییر است . شما می توانید از قسمت ” تماس با ما ” با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان جهت انتخاب پرستار مناسب استفاده کنید.

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   در صفحه اصلی آسایش ایده آل به ترتیب مراحل درخواست پرستار سالمند ذکر شده . می توانید مشاهده کنید

   پاسخ
 1. سحر محمدی
  سحر محمدی گفته:

  قیمت پرستار سالمند چقدره؟ پرستار سالمند برای چند روز نیاز دارم میخوام از هزینه های استخدام اطلاع داشته باشم

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل به شرایط و میزان نیاز شما به خدمات بستگی دارد . با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند .

   پاسخ
 2. زهرا شریفی
  زهرا شریفی گفته:

  سلام . شما نیروی پرستار سالمند هم نیاز دارید ؟ من تجربه ی پرستاری در منزل دارم و الان دنبال کار میگردم .

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   بله ، مشخصات خود را از صفحه ی ” استخدام ” در منو برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   رده سنی پرستاران آسایش ایده آل از 20 تا 55 است و با توجه به رنج سنی مد نظر شما اعزام می شوند.

   پاسخ
 3. سمیرا احمدپور
  سمیرا احمدپور گفته:

  سلام من مادربزرگم 65 سالشه بیماری آلزایمر داره نمیدونیم چجوری ازش مراقبت کنیم . پرستار برای سالمند آلزایمری دارید؟

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   بله ، برای مشاوره در این زمینه برای انتخاب پرستار مد نظرتان با کارشناسان ما تماس بگیرید

   پاسخ
 4. متین غلامی
  متین غلامی گفته:

  سلام من پدربزرگم دچار بیماری ام اس شده واقعا نمیدونیم چطور ازش مراقبت کنیم چون بیماریش نیاز به مراقبت خاص داره . شما پرستاری دارید که بتونه هم ارش مراقبت کنه هم رژیم غذاییشو منظم کنه؟

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   بله ، پرستاران ما توانایی مراقبت از تمامی سالمندان دچار بیماریی های خاص را دارند

   پاسخ
 5. cham soc sau rieng
  cham soc sau rieng گفته:

  Wow that was unusual. I just wrote an really long comment but
  after I clicked submit my comment didn’t appear.

  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways, just wanted
  to say superb blog!

  پاسخ
 6. casino
  casino گفته:

  I like the valuable info you provide in your articles.
  I’ll bookmark your blog and check again here regularly. I
  am quite sure I’ll learn many new stuff right here!
  Good luck for the next!

  پاسخ
 7. 1-nen a-gumi no monster
  1-nen a-gumi no monster گفته:

  May I simply say what a relief to uncover an individual
  who genuinely knows what they’re discussing on the internet.
  You definitely understand how to bring an issue to light
  and make it important. More and more people need
  to read this and understand this side of the story. I was surprised that
  you aren’t more popular because you surely possess the gift.

  پاسخ
 8. slot 88
  slot 88 گفته:

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger.

  I have joined your rss feed and stay up for searching for extra of your wonderful post.
  Also, I’ve shared your site in my social networks

  پاسخ
 9. instagram followers
  instagram followers گفته:

  Howdy, i read your blog from time to time and i own a similar one and i
  was just curious if you get a lot of spam responses?

  If so how do you prevent it, any plugin or anything
  you can suggest? I get so much lately it’s driving me mad so any assistance is very much appreciated.

  پاسخ
 10. Zahra
  Zahra گفته:

  چطور میتوان به عنوان پرستار با تیم شما کار کرد؟
  اموزشهای لازم جهت نگهداری رو از کجا میشه دید؟

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   با شماره ی 02166919330 تماس بگیرید تا کارشناسان ما توضیحات و شرایط لازم را برای شما شرح دهند.

   پاسخ
 11. Mohamed
  Mohamed گفته:

  Everything published made a ton of sense. But, think on this,
  suppose you typed a catchier title? I ain’t saying your content is not solid, but suppose you added a headline that makes people desire more?
  I mean پرستار سالمند : پرستار سالمند در منزل
  + ( قیمت پرستار سالمند ) | آسایش ایده
  آل is kinda plain. You ought to look at Yahoo’s front page and watch how they create post headlines to grab viewers to click.
  You might try adding a video or a picture or two to grab readers excited about everything’ve got to say.
  Just my opinion, it could make your blog a little livelier.

  پاسخ
 12. آرمان آریامهر
  آرمان آریامهر گفته:

  به شدت با چیزایی که نوشتید مخالفم
  ما ی پرستار رو خودمون استخدام کردیم هم ارزون تر هم کاربلد تر از هر پرستار نمایی بود که شما نویسندگان دارید تبلیغشون رو میکنید
  از مرگ سه تا از رفیقام واسه کرونا گریه نکردم اما وقتی کرونا این بانو را از من و مادرم گرفت واقعا گریه کردم

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   با سلام ، شرایط شما یک شرایط خاص است ، در 90% از مواقع اگر پرستاری را بدون شناخت ، مدارک ، تعهد و تحقیق در داشتن و یا نداشتن سوء پیشینه بصورت شخصی استخدام کنید دچار مشکل می شوید . هیچ زمانتی در استخدام پرستار بصورت شخصی وجود ندارد و ریسک بالایی متحمل شخص استخدام کننده می شود.

   پاسخ
 13. Asfaleia Autokinhtou
  Asfaleia Autokinhtou گفته:

  Great goods from you, man. I’ve understand your stuff previous
  to and you are just extremely excellent. I actually like what you’ve acquired here, really like what you’re stating and the way in which
  you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it
  sensible. I can not wait to read far more from you. This is actually a tremendous site.

  پاسخ
 14. ασφαλεια αυτοκινητου αχαρνες
  ασφαλεια αυτοκινητου αχαρνες گفته:

  I really like your blog.. very nice colors
  & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz respond as I’m looking to construct my own blog and would
  like to find out where u got this from. cheers

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   با سلام و سپاس . نرخ پرستار ها بر اساس شرابط و خدمات مورد نیاز شما متغییر است . جهت انتخاب پرستار مناسب و تعیین هزینه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   ضمن تشکر از شما شما میتوانید جهت مشاوره در مورد قیمت و خدمات پرستار سالمند با کارشناسان ما در تماس باشید.
   تلفن تماس: 02188211198

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   بله شما میتونید برای مشاوره در مورد قیمت و پرستار با مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل در تماس باشید.
   تلفن: 02188211197

   پاسخ
 15. производитель оборудования для кафе
  производитель оборудования для кафе گفته:

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog site in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, excellent blog!

  پاسخ
 16. discuss
  discuss گفته:

  Hello! I could have sworn I’ve been to this site before but
  after reading through some of the post I
  realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I
  found it and I’ll be book-marking and checking
  back frequently!

  پاسخ
 17. држава и право 2021 Децембар
  држава и право 2021 Децембар گفته:

  Hi there, I discovered your blog by way of Google at the same time as searching for a related
  topic, your web site came up, it appears to be like great.

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   شما میتوانید با کارشناسان مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل در تماس باشید.
   تلفن:02188211197 – 02188211198

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   سلام و درود با تشکر از شما امیدواریم از همکاری با مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل رضایت کافی رو داشته باشید. همچنین شما میتوانید انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق تماس تلفنی با ما در میان بزارید.
   02188211198

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   با سلام بله شما میتوانید برای استخدام پرستار سالمند پوشکی با ما در تماس باشید یا از طریق فرم در خواست پرستار درخواست پرستار بدهید.

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   با سلام بله شما میتوانید برای استخدام پرستار سالمند پوشکی با ما در تماس باشید یا از طریق فرم در خواست پرستار درخواست پرستار بدهید.

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   شما میتوانید جهت براورد هزینه و مشاوره با مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل در ارتباط باشید.
   02188211197

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   شما میتوانید جهت براورد هزینه و مشاوره با مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل در ارتباط باشید.
   02188211197

   پاسخ
 18. idnpoker.com
  idnpoker.com گفته:

  I don’t even understand how I finished up here, however I thought this
  put up was great. I do not recognize who you are however definitely you’re going to a well-known blogger for those
  who aren’t already. Cheers!

  پاسخ
 19. idnpoker.com
  idnpoker.com گفته:

  Thanks a lot for sharing this with all of us you really know what you are speaking approximately!
  Bookmarked. Kindly also visit my site =). We will have a link change contract between us

  پاسخ
 20. sina
  sina گفته:

  I do not even understand how I finished up here, however I believed this post was once great.
  I don’t realize who you might be but definitely yyou are going to a well-known blogger when you are not already.
  Cheers!

  پاسخ
 21. buybacklink.splashthat.com
  buybacklink.splashthat.com گفته:

  Hi, i think that i saw you visited my site so i came to
  “return the favor”.I’m attempting to find things to enhance my site!I suppose
  its ok to use a few of your ideas!!

  پاسخ
 22. مژگان
  مژگان گفته:

  از 3 تا شرکت دیگه پرستار گرفتم حتی از آشناهامون بهم پرستار منزل معرفی کردن ولی هیچ کدوم از پرستار سالمند شما بهتر نبودن . واقعا راضیم

  پاسخ
 23. donya75
  donya75 گفته:

  برای مادر بزرگم پرستار سالمند گرفتم مادربزرگم خیلی راضیه با پرستار شما دوست شده حالش بهتر شده

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.