پرستار سالمند

مرکز خدمات پرستاری در منزل آسایش ایده آل گردآوری مجموعه بسیار منظم و دانش آموخته از پرستاران سالمند تلاش دارد این مشکل خانواده ها تهرانی را حل نماید. این مرکز با ارائه مشاوره رایگان به خانواده تلاش دارد نگرانی آنها کم کرده و در ضمن فرد مناسبی برای نگهداری از والدین سالمند پیشنهاد دهند.

 شما کافی است که با یک تماس با شماره های این مراکز می توانید مشاوره کاملی دریافت کرده و با توجه به وضعیت سالمند در منزل و همچنین بودجه مالی خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

همین حالا با ما تماس بگیرید

پرستار سالمند

به چه شخصی پرستار سالمندان گفته می شود؟

سالمندان به دلایل مختلفی نیاز به فردی دارند که از آن ها مراقبت و نگهداری کنند به فردی که دانش کافی نسبت به مشکلات روحی و جسمی سالمندان دانش کافی داشته باشد و بتواند از آنها نگهداری نماید، پرستار سالمند گفته می شود. 

 سالمندانی که قدرت نگهداری از خود را به هر دلیلی ندارند، نیاز دارند که فردی به صورت شبانه روزی از آنها نگهداری نماید اما بیشتر سالمندان تنها به چند ساعت مراقبت و یا مراقبت در زمان خاص نیاز دارند. پس پرستار سالمند بسته به میزان نیاز سالمند می تواند به صورت 24 ساعته و یا به صورت موقت به محل اعزام شده و از سالمند مورد نظر مراقبت نماید.

کسی که به عنوان پرستار سالمند شروع به فعالیت می کند باید آموزش ببیند و تخصص هایی داشته باشد همچنین هر پرستار باید متناسب با نیاز های فرد سالمند انتخاب شود تا بتواند نیاز های او را به خوبی برطرف کنید. 

پرستار سالمند در منزل همان ‌طور از نامش پیدا است به انجام مراقبت و نگهداری از سالمند می پردازد. این گروه از مراقبین بدون نظر پزشک اقدام مراقبتی تخصصی انجام نمی دهند.


طیف خدماتی که مراقب یا پرستار انجام می دهند بسیار متغیر است و با توجه به اینکه سالمند تا چه حدی از توانایی جسمانی و روانی برخوردار است اقدامات مشخصی انجام می دهند.

 زمانی که سن افراد بالا می رود در بعضی موارد افراد فقط قادر به انجام برخی کار ها نیستند و فقط در چند مورد نیاز به پرستار دارند ولی در مواردی فرد سالمند به طور کامل توانایی خود را از دست می دهد و به مراقبت ۲۴ ساعته نیاز دارد که در همه موارد پرستار سالمند می تواند حامی سالمند باشد.

قیمت پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل چه وظایفی دارد؟

قبلا هم گفته شد که پرستار سالمند بر اساس وضعیت جسمانی و روحی سالمند ممکن است به صورت دائم در منزل حاضر باشد و یا به صورت موقت به منزل سالمند اعزام شود. این افراد بر اساس تخصص و میزان تحصیلات در غالب نرس، کمک بهیار و مراقب دسته بندی می شوند.

حال اگر والدین شما از لحاظ جسمانی سالم باشند و تنها نیاز به یک همدم جهت انجام امور روزانه داشته باشند می توانید با استخدام یک مراقب، ساعت ها آنها را تنها بگذارید.

 اما اگر از مشکلات جسمانی رنج می برند بسته به میزان بیماری او بهتر است پرستاری در غالب نرس و بهیار استخدام نمایید تا در صورت بروز مشکلات جسمانی، اقدامات اولیه پزشکی توسط پرستار سالمند انجام شود. در صورت استخدام نرس با توجه به دانش بیشتری که به مسائل پزشکی دارند اقداماتی نظیر تزریقات و یا تعویض پانسمان نیز برای سالمند انجام می شود.

مشکلات سالمندان تنها مسائل فیزیکی نیست. بیشتر سالمندان به دلایل مختلف بعد از مدتی دچار افسردگی شده و با مشکلات روحی دست و پنجه نرم می کنند. پرستاری و نگهداری از سالمند نیز تنها به رفع مشکلات جسمانی آنها ختم نمی شود. پرستاران سالمند با با دانش کامل نسبت به مسائل و مشکلات روحی سالمندان به منازل اعزام می شوند.

 آنها این توانایی را دارند که با متدهای روانشناسی به سالمندان جهت داشتن شادی و آرامش بیشتر کمک کنند. اگر بخواهیم به صورت خلاصه وظایف پرستار سالمند را طبقه بندی کنیم می توان آنها را در قالب 5 دسته تقسیم بندی کرد.

وظایف پرستار سالمند در منزل

1 - وظایف مربوط به بهداشت سالمند

تمیز کردن سالمند

این وظیفه شامل استحمام سالمند و رسیدگی به نظافت شخصی، پاکسازی زخم ها و … می شود.

2 - وظایف مربوط به سلامتی جسمی

کنترل سلامت جسمانی سالمند

رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند در منزل، انجام ماساژ و نرمش های فیزوتراپی، گرفتن فشار خونف انجام تزریقات و نظارت بر وضعیت مصرف دارو و … از جمله مسائلی است که پرستار به آنها نظارت دارد.

 

3 - وظایف مربوط به سلامت روحی روانی

سلامت روحی روانی سالمند

انجام امور رفاهی و پر کردن اوقات فراغت سالمند، رسیدگی به مشکلات روحی آنها، مشاوره به اعضای خانواده جهت برخورد درست با سالمند و … را می توان از وظیف پرستار سالمند دانست.

4 - وظایف مربوط به تغذیه

رسیدگی به تغذیه سالمند

در صورت وجود بیماری خاص پرستار می تواند در منزل با پختن غذای مناسب از افزایش مشکلات بیمار پیشگیری نماید.

5 - وظایف مربوط به امور منزل

انجام امور منزل

مراقبت و نگهداری از سالمند، انجام امور منزل و فراهم آوردن شرایطی جهت رفاه حال سالمندان را می توان به پرستار سالمند سپرد.

چه زمانی ما نیازمند پرستار می شویم ؟

استخدام پرستار شاید یکی از سخت ترین تصمیماتی باشد که خانواده برای پدر و مادر خود می گیرند. با توجه به اینکه سالمندان مخصوصا زمانی که همسر خود را از دست می دهند بیشتر از قبل تنها می شوند، نیاز دارند که فردی با آنها همکلام شود.

 آنها نیاز دارند فردی با انجام امور منزل به زندگی راحت آنها کمک کند. بعضی از آنها بیمارند و نیاز دارند که فردی به صورت مرتب به بهداشت و درمان آنها توجه داشته باشند. پس نمی توان زمان مشخصی برای این کار تعیین نمود.
اما اگر پدر و مادر شما احساس کردند نمی توانند به راحتی در طول روز فعالیت های شخصی خود را انجام دهند بهتر است با استخدام یک پرستار سالمند در داشتن زندگی نرمال به آنها کمک کنید. بهتر است با خانواده جلسه ای تنظیم کنید و با رضایت خود سالمند اقدام به استخدام پرستار نمایید. 

در صورتی که یکی از این مشکلات را دارید بهتر است هر چه زودتر با استخدام پرستار از سلامت پدر و مادر خود اطمینان حاصل کنید.

 • دوری مسافت اعضای خانواده از سالمند 

گاهی شرایطی به وجود می آید که سالمند جدا از شما زندگی می کند و برای رسیدگی با آن باید هروز مسافتی طولانی طی کنید ، یا حتی به مسافرت چند روزه میروید و … ، در این مواقع پرستار خیالتان را آسوده خواهد کرد و دیگر نگرانی از بابت تنهایی سالمند خود نخواهید داشت.

 • شاغل بودن تمام اعضای خانواده

اگر تمام اعضای خانواده صبح از خانه خارج می شوید و تا ساعت دغدغه شغلی دارید بهتر است که با استخدام پرستار سالمند تنها در خانه مانده را از تنهایی دربیاورید. این کار نه تنها به سلامت جسمانی او کمک می کند بلکه سلامت روحی او را نیز تضمین می کند.

 • خستگی اعضای خانواده از پرستاری سالمند

اگر سالمند شما بیمار است و شما ماه ها است که از او پرستاری می کنید بهتر است با استخدام پرستاری به خود استراحت دهید. شاید بتوان گفت سخت ترین کار دنیا نگهداری از عزیزانی است که بیمار شده اند و شما از آنها خاطرات خوبی دارید. 

خستگی جسمانی و همچنین ناراحتی های روحی باعث می شوند بعد از مدتی خستگی و افسردگی شما راتهدید نماید. پس بهتر است قبل از اینکه از پا دربیایید با استخدام پرستاری کمی به خود استراحت دهید.

اهمیت نیاز به پرستار سالمند در منزل

چرا بهتر است از سالمند در خانه و به کمک پرستار سالمند نگهداری کنیم؟

سالمندانی که توانایی اولیه زندگی را از دست می دهند نیاز به مراقبت و پرستاری بیشتری دارند. آنها تقریبا به اندازه یک نوزاد نیاز به توجه و نگهداری دارند. از این رو خانواده با دو انتخاب روبرو هستند. سالمند خود را به خانه سالمندان بسپارند و یا با استخدام پرستار در منزل از آنها نگهداری نمایند. ما به شما استخدام پرستار را پیشنهاد می کنیم و برای این پیشنهاد دلایل منطقی نیز داریم.

 • ایجاد شرایط برای حضور خانواده در کنار سالمند

با استخدام پرستار سالمند این شرایط برای شما و سالمند فراهم می شود که بیشتر در کانون گرم خانواده حضور داشته باشید و شما نگرانی از بابت حال سالمند خود نخواهید داشت. در ضمن هر زمانی می توانید به خانه پدری خود رفته و در جمع تمام اعضای خانواده را ملاقات نمایید. این موضوع به سلامتی روحی سالمند نیز کمک می کند.

 • حضور یک مراقب در کنار سالمندان تنها

پرستار سالمند همیشه در کنار سالمند حضور خواهد داشت و قطعا شما از این بابت خیالتان راحت خواهد بود و با فکر آزاد به کارهای روزمره خود رسیدگی می کنید . تمام امور مربوط سالمند توسط پرستار انجام می شود و تنها دغدغه پرستار نگهداری از یک سالمند است. این درحالی است که در خانه سالمندان یک پرستار مسئول مراقبت از چند بیمار است.

 • نیاز به ارائه خدمات مراقبتی تخصصی

مراقبت از سالمند نیاز به تخصص و تجربه دارد ، شما هر چقدر هم از سالمند خود خوب نگهداری کنید باز هم تفاوت بسیاری با یک پرستار متخصص دارید که تمام وقت از سالمند شما نگهداری می کند. در صورت استخدام پرستار در حد نرس بدون می توانید تمام امور پزشکی و مراقبت های اولیه را به او بسپارید.

 • کم کردن هزینه های نگهداری از سالمند

با توجه به هزینه های بالای خانه سالمندان، نگهداری از سالمندان در خانه، هزینه ها را کاهش می دهد.
در شرایطی که شما در مشغله های خود غرق می شوید پدر یا مادر سالمند شما در شرایط حساس روحی و جسمی قرار دارند . اگر نیاز های عزیزان سالمندان برطرف نشود مشکلات روحی و افسردگی به سراغشان می آید . علاوه بر آن نگهداری از سالمند نیازمند تخصص های مربوط به خود است . این وظیفه را به متخصصان با تجربه ی مرکز پرستاری آسایش ایده آل واگذار کنید.

لازم به ذکر است که گستره ی خدمات پرستاری آسایش ایده آل فقط شامل تهران نمی شود ، عزیزانی که پرستار سالمند در کرج نیاز دارند می توانند جهت استخدام پرستار اقدام کنند.

اهمیت پرستار سالمند در منزل

برای استخدام پرستار باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

زمانی که قصد دارید یک پرستار استخدام کنید باید تمام شرایط را بررسی کنید تا از مشکلاتی که احتمال دارد به وجود بیاید جلوگیری کنید. توجه کنید که حتماً افرادی را استخدام کنید که عضو مؤسسات باشند و مستقل کار نکنند زیرا در این حالت شما می توانید در صورتی که پرستار مورد پسند شما واقع نشد پرستار را تغییر دهید.

 برای این کار باید با مراقب جلسه حضوری مصاحبه برگزار کنید. طی جلسه توانمندی های مراقب را ارزیابی کنید. توجه کنید که مراقب کاملاً به وظایف کاری خود آگاه باشد. مراقب و شما باید شرایط خود را به طور کامل به یک دیگر توضیح دهید تا بعداً هیچ‌گونه مشکلی با شرایط یکدیگر نداشته باشید.
از جمله مواردی که برای یک پرستار سالمند مهم می باشد داشتن تجربه و اطلاعات کافی می باشد برای این کار بهتر است از افرادی که پرستار مد نظر شما قبلاً برای آن ها کار می کرد پرس و جو کنید و کاملاً با اخلاق و توانایی های پرستار آشنا شوید. 

همچنین پرستار سالمند نباید هیچ گونه سو سابقه ای داشته باشد و عدم اعتیاد نیز از مواردی می باشد که مراقب به هیچ وجه نباید دچار آن شود زیرا در صورت داشتن این موارد ممکن است برای سالمند عزیز خطرآفرین باشد.

هزینه های پرستار سالمند در منزل چقدر است ؟

هزینه پرستار سالمندان در خانه به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. به صورت کلی می توان هزینه را بر اساس موارد زیر طبقه بندی نمود:

برای مثال هزینه پرستار برای فعالیت های شبانه روزی با هزینه هزینه پرستار به صورت روزانه و هزینه مراقب به صورت مقطعی متفاوت است. حال اگر سالمند دچار بیماری خاص باشد این هزینه های متفاوت هستند. حتی نوع بیماری نیز در دستمزد پرستار سالمند تاثیر خواهد داشت.

هزینه پرستار سالمند در منزل

زمان فعالیت پرستار سالمندان چگونه می باشد؟

زمان فعالیت پرستار بستگی به وضعیت و شرایط سالمند دارد. در برخی موارد فرد سالمند قادر به انجام همه کار های خود در خانه می باشد و فقط برای انجام کار های پیچیده نیاز به یک همراه دارد که در این صورت پرستار فقط چند ساعت در منزل سالمند فعالیت می کند ولی در مواقعی فرد سالمند بسیاری از توانایی های خود را از است می دهد و نیاز به مراقبت شبانه روزی دارد که در این پرستار باید ۲۴ در اختیار سالمند باشد و از هر لحاظی از سالمند حمایت کند.

 در بیشتر مواقع نیز فرد به دلیل تنهایی فقط نیاز دارد در طول شب کسی کنار آن ها و کمک حال او باشد که در این صورت پرستار باید شب ها در منزل فرد سالمند حضور پیدا کنید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
29 پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   هزینه ی استخدام پرستار سالمند بر اساس نیاز و شرایط شما متغییر است . شما می توانید از قسمت ” تماس با ما ” با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان جهت انتخاب پرستار مناسب استفاده کنید.

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   در صفحه اصلی آسایش ایده آل به ترتیب مراحل درخواست پرستار سالمند ذکر شده . می توانید مشاهده کنید

   پاسخ
 1. سحر محمدی
  سحر محمدی گفته:

  قیمت پرستار سالمند چقدره؟ پرستار سالمند برای چند روز نیاز دارم میخوام از هزینه های استخدام اطلاع داشته باشم

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل به شرایط و میزان نیاز شما به خدمات بستگی دارد . با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند .

   پاسخ
 2. زهرا شریفی
  زهرا شریفی گفته:

  سلام . شما نیروی پرستار سالمند هم نیاز دارید ؟ من تجربه ی پرستاری در منزل دارم و الان دنبال کار میگردم .

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   بله ، مشخصات خود را از صفحه ی ” استخدام ” در منو برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم

   پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   رده سنی پرستاران آسایش ایده آل از 20 تا 55 است و با توجه به رنج سنی مد نظر شما اعزام می شوند.

   پاسخ
 3. سمیرا احمدپور
  سمیرا احمدپور گفته:

  سلام من مادربزرگم 65 سالشه بیماری آلزایمر داره نمیدونیم چجوری ازش مراقبت کنیم . پرستار برای سالمند آلزایمری دارید؟

  پاسخ
  • مدیر موسسه
   مدیر موسسه گفته:

   بله ، برای مشاوره در این زمینه برای انتخاب پرستار مد نظرتان با کارشناسان ما تماس بگیرید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *