پرستاری از سالمندان در میرداماد (قیمت و شرایط استخدام)

پرستار سالمند در میرداماد

سالمندی قسمت پایانی حیات فرد است که به دلیل کاهش تدریجی قوای جسمی و بدنی، تغییراتی در بدن ایجاد می شود. نیاز به پرستار سالمند در میرداماد در این دوران مهم و حیاتی یکی از مواردی است که باید به آن پرداخت. در این دوران کاهش قدرت دید، کندی در حرکت جسمانی، کاهش قدرت عضلات بدن، اختلال در سیستم مغزی، قلبی و ریوی و  … از جمله مواردی است که این نیاز را ایجاد می کند.

غیر از مشکلات جسمی، مشکلات روحی زیادی نیز به سراغ سالمند می آید. تنهایی به دلیل از دست دادن عزیران از جمله همسر، ازدواج فرزندان و عدم امکان مراقبت لازم باعث می شود تا مشکلات روحی در این سن تشدید شود. با پرستاری از سالمند در میرداماد تا حدود زیادی می توان این مشکلات را کمرنگ و مرتفع نمود.

پرستار سالمند در میرداماد

پرستاری از سالمند در میرداماد چه مزایایی را به همراه دارد

احساس نیاز به حضور در منزل و کنار اعضای خانواده یکی از مسائل مهمی است که در دوران سالمندی به وجود می آید. حضور در سرای سالمندان باعث از دست رفتن حس استقلال در سالمند شده و ممکن است باعث شود تا به غرور و شخصیت فرد لطمه وارد شود.

حس اینکه اعضای خانواده تمایلی به حضور سالمند در منزل ندارند و مواردی از این قبیل باعث می شود تا سالمند از لحاظ روحی آسیب ببیند. پرستار سالمند در میرداماد مزایای زیادی را برای فرد و دیگران به دنبال دارد که در این قسمت به مهم ترین این موارد اشاره می کنیم:

- تأثیرات روانی پرستاری از سالمند در میرداماد

بودن در کنار اعضای خانواده و منزل شخصی باعث می شود تا سالمند احساس راحتی و آرامش بیشتری نماید. سالمند در منزل می تواند بنا به سلایق و علایق خود رفتار نماید و هیچ موردی به فرد تحمیل نمی شود. در صورتی که در مکان هایی مانند سرای سالمندان امکان برخورد مطابق با علایق فرد تا حدود زیادی وجود ندارد.

 در این اماکن مقررات و قوانینی وجود دارد که همه باید به آن پایبند باشند. این موارد در دوران کهنسالی تأثیرات روانی بدی روی فرد گذاشته و احساس استقلال او را تحت تأثیر قرار می دهد. ممکن است برخی از این قوانین با شخصیت فرد سازگاری نداشته باشد .

 همچنین نیاز است تا چند سالمند در کنار هم زندگی کنند. در این صورت ممکن است شخصیت افراد مختلف با هم متفاوت بوده و امکان برقراری ارتباط وجود نداشته باشد. این شرایط باعث انزوای سالمند شده و از نظر روحی و روانی آسیب زیادی وارد می کند

پرستار سالمند در میرداماد

- امکان انتخاب پرستار توسط خود سالمند

یکی از مهم ترین مواردی که در این دوران اهمیت پیدا می کند، حضور افرادی مطابق با شرایط روحی و روانی سالمند است. به این ترتیب که خود فرد می تواند پرستاری را انتخاب نماید که با شخصیت او هماهنگی بیشتری دارد و ایجاد رابطه نیز راحت تر است.

 در صورتی که در محل هایی مانند سرای سالمندان امکان انتخاب پرستار وجود ندارد. در این اماکن یک پرستار مسئول مراقبت از چند سالمند بوده و زمان و انرژی کافی را برای تأمین احتیاجات هر کدام را ندارد. در صورتی که پرستار سالمند در میرداماد برای یک فرد انجام می شود. در نتیجه پرستار با خیالی آسوده، مسئولیت خود را به بهترین نحو انجام می دهد.

امکان استخدام پرستار برای دو نفر سالمند

در مواردی می توان برای زن و شوهرانی که نیاز به پرستار دارند، از یک پرستار مشترک کمک گرفت. یا افرادی که با هر نسبتی با هم زندگی می کنند، می توانند یک پرستار مشترک استخدام نمایند. این موضوع هم از لحاظ روانی تأثیر مثبتی دارد و هم از نظر اقتصادی، مقرون به صرفه تر می باشد.

- کاهش مسئولیت اعضای خانواده به دلیل حضور پرستار در منزل

امروزه شاغل بودن تنها به مردان اختصاص ندارد و زنان نیز پا به پای آن ها مسئولیت تأمین مخارج زندگی را برعهده دارند. وجود یک سالمند در منزل باعث می شود تا این مسئولیت ها افزایش یابد. زن و مردی که صبح تا شب در بیرون از خانه مشغول می باشند، با رسیدن به منزل نیاز به استراحت و تجدید قوا دارند. 

 در نتیجه امکان ارائه خدمات پرستاری به سالمند در منزل را نداشته و ممکن است باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی در بین سالمندان و سایر اعضای خانواده گردد. با وجود پرستار سالمند در میرداماد می توان این مشکل را برطرف نمود.

 پرستار تمامی نیازهای سالمند را برطرف نموده و نیازی به حضور سایر افراد در منزل نمی باشد. پرستار به سالمند در انجام امور روزمره کمک کرده و حتی نیازهای روحی او را با انجام فعالیت هایی مانند پیاده روی، شنا و … برطرف می نماید. این موارد تأثیر زیادی در حفظ نشاط و شادابی سالمندان در این دوران دارد.

هزینه پرستار سالمند در میرداماد

عوامل موثر بر هزینه پرستار سالمند در میرداماد

  • مدت زمانی که پرستار در منزل حضور دارد

بنا به نیاز سالمند، حضور پرستار در منزل تعیین می شود. برخی پرستاران نیاز است به صورت روزانه، شبانه، شبانه روزی و یا مقطعی استخدام شوند. هرکدام از این موارد هزینه های مختلفی را به دنبال دارند.

  • اینکه پرستار چه خدماتی را ارائه نماید

میزان توانایی سالمند در انجام فعالیت های روزانه، تعیین می کند تا پرستار چه خدماتی ارائه نماید. در برخی موارد لازم است تا پرستار کمک های پزشکی مانند سرم تراپی، تزریق آمپول وریدی و عضلانی و یا مراقبت از سوند و … را انجام دهد. در برخی موارد نیز حتی نیاز است آشپزی، استحمام، ، خرید منزل، نظافت سالمند و … نیز توسط پرستار یا بهیار انجام شود. هر کدام از این خدمات هزینه های متفاوتی را به همراه دارند.

5/5 - (8 امتیاز)

مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر با مجوز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و زیر نظر سازمان بهزیستی کشور قابل اعتماد و اطمینان با مدیریت با تجربه و پاسخگوئی شبانه روزی و با تیم متخصص و حرفه ای جهت رضایتمندی خانوادهای محترم میباشد. .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =