تست آنلاین کرونا رایگان

تست آنلاین کرونا اومیکرون

این تست بصورت احتمالی علائم شما را بررسی میکند و در سه حالت : احتمال پایین – مشکوک به کرونا – مبتلا به کرونا ، نتیجه را به شما گزارش می دهد.

نکته ی مهم ؛

برخلاف عفونت‌های قبلی، بیماران مبتلا به اومیکرون از دست دادن بویایی و چشایی را به ندرت تجربه می کنند که قبلا یکی از نشانه‌های آشکار عفونت کرونا بود.

حتما توضیحات آخر صفحه را برای رفع ابهامات و نحوه کار کرد این تست ، مطالعه کنید.

شروع تست

سرفه

سرفه کرونا

علائم مربوط به دمای بدن

بدن در کرونا

علائم عضلانی بدن

بدن در کرونا

علائم تنفسی

تنفسی در کرونا 1

علائم پوستی

کرونا بر پوست

علائم مربوط به زبان و دهان

کرونا بر زبان

علائم سیستم گوارشی

کرونا بر گوارش

علائم های عمومی

عمومی کرونا

توضیحات

در این تست علائم به سه بخش دسته بندی شده :

1 – علائمی که فکر می کنید کرونا هستند ولی احتمالشان بسیار پایین است » ( این علائم می تواند حساسیت فصلی یا … باشند . به عنوان مثال : یک فرد سیگاری هم می تواند تنگی نفس و سرفه داشته باشد و هم فردی که مبتلا به آسم و آلرژی است می تواند دارای این علائم باشد)

2 – علائمی مشکوک به کرونا هستند » بعضی از علائم در بسیاری از بیماری ها مشترک هستند ، به عنوان مثال : کوفتگی بدن ، سرفه های خشک ، تب ،از دست دادن حس چشایی و بویایی و …  در بیماری هایی مانند آنفولانزا ، آسم فصلی ، برخی آلرژی ها ، سینوزیت و … تا حدودی مشترک هستند . پس نمیتوان گفت قطعا به کرونا دچار شده اید اما در این دوره حساس و شیوع شدید کرونا مشکوک به کرونا هستید.

3 – علائم احتمال بالای ابتلا به کرونا » علائمی که به این منظور در تست گنجانده شده علائمی هستند که در بیشتر بیماران کرونایی گذارش شده . حالا چطور این تست برنامه ریزی شده ؟

نحوه ی کار کرد این تست به این صورت است که اگر شما هر چه تعداد علائم انتخابی شما به کرونا نزدیک باشد احتمال کرونا داشتن شما بیشتر میشود .

مثال : اگر شما 4 یا 5 علائم غیر کرونایی ( یا نزدیک به کرونا ) و 2 علائم حتمی کرونا را انتخاب کنید مشکوک به کرونا هستید.

و اگر تعداد علائم انتخابی شما در گذینه های کرونای حتمی بالا تر باشد ، شما به کرونا مبتلا شده اید.

و اگر علائم انتخابی شما اکثرا علائم غیر کرونایی باشند احتمال کرونا در شما پایین است.


کرونا امیکرون گونه ی جدیدی از کرونا است که علائمی مانند سرما خوردگی دارد.

علائمی مانند تنگی نفس و از بین رفتن حس چشایی در امیکرون وجود ندارد اما گلو درد ، تب ، سردرد ، تب و آبریزش بینی در امیکرون شایع است.

کشندگی امیکرون نسبت به گونه های دیگر کرونا بسیار پایین‌تر است اما این به این معنی نیست که نباید به پزشک مراجعه کنید. امیکرون در بعضی افراد به قرض و شربت رفع می شود اما بعضی افراد ممکن است به سرم و آمپول های تقویت کننده نیاز داشته باشند. پس حتما به پزشک مراجعه کنید و از تغذیه بیمار کرونایی پیروی کنید تا روند درمان سریع تری را تجربه کنید.

اگر فردی از خانواده دچار امیکرون شد و شما شرایط نگهداری از بیمار را نداریید می توانید از پرستار بیمار کرونایی استفاده کنید.

همچنین شما میتوانید از طریق منو از آخرین اخبار کرونا آگاه شوید.


علائم و تفاوت کرونا دلتا تفاوت قابل توجهی نسبت به کرونای عادی دارد ، اما در ابتدا ابتلاع فرد شباهت زیادی به آنفولانزا سبک دارد .

*‌ در افراد مبتلا به کرونا دلتا ضعف جسمانی – حالت تهوع – اسهال و استفراغ – آبریزش بینی بیشتر دیده می شود ( البته در هر شخص علائم کمی متفاوت است و بستگی به سبک یا سنگین بودن ابتلا دارد ) ، ولی به تدریج ریه های بیمار درگیر می شود.

اما در کرونای عادی در ابتدا سرفه و تب بالا و … مشهود است.

آیا در تست کرونا ضعف جسمانی – حالت تهوع – اسهال و استفراغ – آبریزش بینی را انتخاب کردید ولی در جواب احتمال ابتلاع پایین بوده‌ ؟

این جواب به این دلیل است که این علائم بسیار عمومی بوده و ممکن است هر ناراحتی جزعی عامل آن باشد . اما اگر این علائم را دارید از افراد نزدیک به خود فاصله بگیرید، کرونا دلتا در هفته دوم علائم خود را نشان می دهد .


همانطور که گفته شد علائم مشکوک به کرونا می تواند نوعی آنفولانزا یا حساسیت و … باشد ،

اما به علت شیوع شدید کرونا بنا را به ابتلا به کرونا بگذارید.

ممکن است به کرونای سبک دچار شده باشید .


اگر در علائم شما ( تنگی نفس در طول روز – تب ثابت بالای 39 درجه – از دست دادن حس چشایی و بویایی ) وجود دارد ،

احتمال ابتلاع به کرونا در شما بسیار بالا است.

| نکته : این علائم در بیماری های دیگری هم وجود دارند ولی به علت پاندمی کرونا فرض را بر ابتلاع به کرونا بگذارید |

لطفا سریعاً به پزشک مراجه کنید ، نه بیمارستان | بستری شدن در بیمارستان باید به تشخیص پزشک باشد.

پرستاری از بیمار کرونایی علاوه برخطرناک بودن آن ، کار آسانی نیست . این کار را به متخصصش بسپارید.


4.6/5 - (25 امتیاز)

مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر با مجوز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و زیر نظر سازمان بهزیستی کشور قابل اعتماد و اطمینان با مدیریت با تجربه و پاسخگوئی شبانه روزی و با تیم متخصص و حرفه ای جهت رضایتمندی خانوادهای محترم میباشد. .