مادریار

مادریار

مادریار

مادیار

مادریار به کسی گفته می شود که قرار است در خانه کمک دست مادر خانه باشد. از آن جایی که اغلب مادران امروزی علاوه بر انجام امور منزل می خواهند در فعالیت های خارج از خانه هم حضور داشته باشند، لازم است که فردی هم در انجام امور مربوط به منزل و هم در کارهای مربوط به فرزند خانواده کمک دست او باشد. البته امروزه، حتی مادران خانه دار هم در صورتی که توان مالی لازم را داشته باشند، دوست دارند فردی در انجام کارهای روزانه و رسیدگی به همانند مربی آموزش کودک به کمک آنان بیاید. حضور این چنین فردی در منزل می تواند برای هر دوی مادر و کودک سودمند باشد. برای اینکه کودک از مراقبت اصولی برخوردار خواهد شد و مادر نیز وقت آزاد کافی برای انجام کارهای شخصی خود را خواهد داشت.
شما با توجه به شرایط خود می توانید فردی را به صورت تمام وقت یا پاره وقت استخدام کنید تا دیگر نگران آن نباشید که زمان کافی برای رسیدگی به امور شخصی خود را ندارید و همچنین از بابت مراقبت کودکتان هم خیالتان آسوده می شود.

وظایف مادریار چیست؟

What are the duties of a mother helper

 اگر جزو مادرانی هستید که بیش از یک فرزند دارید و یا شاغل می باشید، بهتر است به استخدام فردی به عنوان کمک دست خود بیندیشید تا بتوانید مقداری از بار مسئولیت خود بکاهید. وظایفی که می توانید به ایشان محول کنید، دامنه وسیعی دارد. شما باید با توجه به نیاز و بودجه تان و با در نظر گرفتن توانایی فرد مقابل مسئولیت های او را تعریف کنید. برای اینکه اطلاعات مفیدی در این زمینه داشته باشید، شما را با مهم ترین وظایف او آشنا می کنیم.

  • مرتب کردن منزل

اگر وقت کافی برای مرتب کردن خانه را ندارید، می توانید به او بسپارید. او می تواند کارهایی مثل جارو کردن، شستن ظروف کثیف، تمیز کردن آشپزخانه، پاک کردن شیشه ها را برایتان انجام دهد.

  • آشپزی

مادریار می تواند برای کودک شما غذا یا میان وعده سالم درست کند. حتی اگر مایل باشید می تواند برای سایر اعضای خانواده نیز ناهار یا شام بپزد.

  • رسیدگی به تکالیف کودک

اگر فرصت کافی برای رسیدگی به اوضاع درسی فرزندتان را ندارید، ایشان در رسیدگی به تکالیف درسی کودک تان هم می توانند کمکتان کنند.

  • سرگرم کردن کودک

زمانی که شما مشغول کارهای خود هستید، او می تواند با بازی های مفید یا خواندن کتاب قصه کودک را سرگرم سازد.

  • نظافت کودک

کارهایی همچون تعویض پوشک، عوض کردن لباس کثیف از دیگر وظایف مادریار محسوب می شود.

  • بردن کودک به مراکز تفریحی

اگر وقت آن را ندارید تا فرزندتان را به پارک، سینما یا جاهای دیگر ببرید، او می تواند این کار را هم برایتان انجام دهد.

  • رسیدگی به اوضاع سلامتی کودک

اگر فرزندتان بیمار است و باید سر ساعت مشخص دارو مصرف کند، باید توضیحات لازم را به او بدهید تا وقتی که شما در خانه حضور ندارید، او رسیدگی کند.

  • رفتار شایسته با اعضای خانواده

مادریار باید در برخورد با همه اعضای خانواده رفتار شایسته ای را پیش گیرد. او باید همان طور که قوانین خانه ایجاب می کند با سایرین رفتار کند.

  • انجام خرید خانه

اگر برایتان سخت است یا اینکه زمان کافی برای رفتن به خرید روزمره را ندارید، می توانید این کار را هم به او بسپارید.

  • پذیرایی

اگر مهمان دارید و خودتان به تنهایی نمی توانید همه کارهای مربوط به میزبان را انجام دهید، بهتر است از او کمک بگیرید.

برای اینکه بتوانید فرد مناسبی را استخدام کنید، حتماً از مراکز خدماتی معتبر همچون مرکز خدمات پرستاری کیان مهر اقدام کنید. آنان با در نظر گرفتن شرایط شما، فرد مجربی را معرفی خواهند کرد. شخصی که بتواند با در نظر گرفتن سلیقه شما، مسئولیت خود را به نحو احسنت انجام دهد.

ویژگی های مادریار قابل اعتماد

Features of reliable mother helper

برای استخدام فردی که بتوانید با اطمینان خانه و فرزند خود را به او بسپارید لازم است که ابتدا به پاره ای از خصوصیات اخلاقی و کاری او توجه کنید، چنانچه با فرد مورد نظرتان مطابقت داشت، اقدام به بستن قرارداد بکنید. از جمله ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

مسئولیت پذیر بودن
باید از متعهد بودن فرد اطمینان داشته باشید تا در غیاب شما، همان گونه که انتظار دارید، متناسب با سلیقه شما و همچنین با در نظر گرفتن قوانین منزلتان کارهایتان را انجام دهد.

با اخلاق و صبور بودن
همان طور که از اسمش پیداست، رفتار مادریار باید مانند یک مادر مهربان و با حوصله در قبال کودک باشد و خود را ملزم بداند که در غیاب مادر موظف است تا وظایف او را با مهربانی در مقابل کودک خانه انجام دهد.

داشتن تحصیلات
اگر که می خواهید کارهای ویژه ای همچون رسیدگی به تکالیف فرزندتان را به او بسپارید، واجب است که فرد باسوادی را استخدام کنید. در غیر این صورت داشتن تحصیلات عالی ضرورت نخواهد داشت.

حسن شهرت
بهتر است که از طریق مراکز معتبر اقدام به استخدام کنید؛ زیرا آنان قبلاً حسن شهرت و سایر ویژگی های فرد را می سنجند و سپس به عضویت مؤسسه خود در می آورند. این موضوع برای مرکز کیان مهر اهمیت زیادی دارد. آن ها همه تلاش خود را به کار می گیرند تا با توجه به خواسته مشتریانش مادریار مجرب و شایسته ای را معرفی کنند.

نداشتن سابقه اعتیاد به مواد مخدر
باید مطمئن باشید که شخصی که استخدام می کنید و اجازه ورود به خانه و نزدیکی به فرزندتان را می دهید، سابقه اعتیاد نداشته باشد، مبادا که موجب وارد شدن خسارت به زندگیتان گردد.

وقت شناس بودن
این ویژگی برای آن دسته از مادرانی که شاغل اند، اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا دیر آمدن یا زود رفتن فرد به کار مادر هم لطمه خواهد زد.
اگر می خواهید انتخاب درستی داشته باشید و بعد از استخدام خود پشیمان نشوید، بهتر است از موسسه های معتبر که در حوزه ارائه خدمات پرستاری به فعالیت مشغول اند، تقاضای معرفی مادریار داشته باشید. آنان در این امر خبره هستند و بهتر می توانند، افراد کاردان را تشخیص دهند.

امتیاز دهید post

مرکز سلامت، آسایش و مراقبت کیان مهر با مجوز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و زیر نظر سازمان بهزیستی کشور قابل اعتماد و اطمینان با مدیریت با تجربه و پاسخگوئی شبانه روزی و با تیم متخصص و حرفه ای جهت رضایتمندی خانوادهای محترم میباشد. .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + بیست =