پرستار کودک

پرستار کودک (Nanny) فردی است که خدمات مراقبتی و آموزشی را در منزل به کودک ارائه می دهد. مراقب کودک از روند رشد کودک آگاهی کامل دارد و روش های تربیت و پروش و کار با کودک را می داند.

برای کودک محیط هیجان انگیز و راه های بسیاری برای یادگیری ایجاد می کند. پرستار با والدین در تعامل است، به نگرانی‌های والدین توجه می کند و راه کارهای مناسب را در برخورد با کودک و خانواده استفاده می کند و در تلاش است تا کودک را در رسیدن به اهدافی که والدین برایش تعیین کرده‌اند، راهنمایی کند.

پرستار نوزاد

دلیل تمایل والدین به ارائه خدمات پرستاری در منزل

بیشتر خانواده ها ترجیح می دهند از از خدمات مراقبتی – پرستاری در منزل استفاده کنند، چراکه بسیاری از خانواده ها براین باورند که؛ فرزندشان در خانه احساس امنیت بیشتری دارد. برخی از والدین نیز به دلیل اینکه تمام وقت کار می کنند، و یا درشیفت هایی بجز از ساعات اداری کار می کنند، ممکن است برنامه هایشان به گونه ای باشد که نیاز به استخدام یک پرستار در منزل داشته باشند.

علاوه بر موارد ذکر شده خدمات مراقبتی – پرستاری کودک در منزل مزیت دیگری نیز دارد و آن صرفه جویی در زمان و هزینه می باشد. و نیازی به رفت و آمد به بیرون و تحویل دادن کودک به مهد کودک نمی باشد. مرکز خدمات مراقبتی – پرستاری آسایش مراقبتی ایده آل یک مرکز معتبر برای نگهداری از کودک شما می باشد که بسیار انعطاف پذیر بوده و برای افرادی که برنامه مشخصی برای استفاده از خدمات ندارند، گزینه ی مناسبی می باشد.

5 دلیل برای استخدام پرستار کودک :

پرستار نوزاد

برخی از مادران به دلایلی  از جمله مشغله کاری  و تحصیلی و یا در برخی از مواقع به دلیل بی تجربگی توان نگهداری و مراقبت از نوزاد خود را به صورت تمام وقت ندارند و نیاز دارند که شخصی به عنوان پرستار نوزاد در کنار آنها باشد .

 مراقبت از نوزاد به توجه و تجربه نیاز دارد تا به نحو احسن انجام شود . پرستار نوزاد می تواند مانند یک مادر و خواهر دلسوز در نگهداری از نوزاد به والدین کمک کرده و در ساعاتی از روز به مراقبت از نوزاد بپردازد . همچنین علاوه بر مراقبت از نوزاد می تواند در امور منزل و خانه داری نیز به والدین کمک کند.

قیمت پرستار نوزاد

پرستار کودکان دوقلو و چند قلو

دیدن کودک دو قلو و چند قلو بسیار هیجان انگیز و جالب است واحساس نشاط به انسان دست می دهد . اما در کنار این احساس خوب ، مراقبت و نگهداری آنها نیز کاری بسیار مشکل و دشوار است . والدینی که صاحب دو یا چند فرزند می شوند مسئولیت بسیار سنگین برعهده دارند زیرا داشتن دوقلو و چند قلو چالش های زیادی از جمله چالش پزشکی ،عاطفی و مالی را برایشان در پی دارد .

 به دلیل وجود این چالش ها والدین این کودکان احتیاج دارند فردی به صورت دائمی به آنها کمک کرده و در پرستاری و مراقبت از کودکان به آنها یاری رساند.

هزینه استخدام پرستار کودک

پرستار کودکان معلول

برخی از کودکان هستند که به علل مادرزادی و یا حوادث مختلف دچار معلولیت شده و توانایی انجام برخی از کارها را ندارند . این کودکان به دلیل مشکلاتی که دارند نیاز به توجه و مراقبت مخصوص دارند .فردی که از این کودکان مراقبت می کند علاوه بر کمک های جسمانی باید در جهت تقویت روحیه وی نیز تلاش نماید .

معمولا کودکان معلول استعداد و توانایی های خارق العاده ای در برخی زمینه ها دارند که والدین و مراقب ها باید انها کشف نموده و در جهت تقویت آن تلاش نمایند . بسیاری از این کودکان در زمینه های فرهنگی ،ورزشی و هنری به درجات بالایی رسیده اند .

به دلیل اینکه مراقبت و پرستاری از این کودکان کاری دشوار است بنابرین فردی متخصص در این زمینه باید در کنار والدین باشد تا به صورت تخصصی از کودک پرستاری نموده و در جهت رفع نیازهایش بکوشد .

قیمت پرستار کودک معلول

همه چیز درمورد پرستار کودک

پرستار کودک عموما از بچه‌ها در منزل شخصی افراد مراقبت می‌کند. مسئولیت‌ها و وظایف پرستار کودک با توجه به سن کودکان متفاوت خواهد بود. بطور مثال پرستاری که از یک نوزاد چند ماهه مراقبت می‌کند، وظیفه تعویض تعویض پوشک، نظافت و استحمام، غذا دادن به موقع و همچنین خواباندن وی را عهده خواهد داشت. 

در حالیکه در پرستاری و مراقبت از کودک در سنین بالاتر وظیفه پرکردن اوغات فراغت، بازی و آموزش وی نیز به سایر وظایف مراقب اضافه خواهد شد. در صورتیکه کودک دارای مشکل جسمی خاص و بیماری خاصی باشد، پرستارانی که دارای اطلاعات پزشکی و مدرک هستند می‌توانند پروسه درمان را در منزل همراه با آموزش و مراقبت به عهده بگیرند. 

پرستار کودک باید تخصص لازم  را برای نگهداری از کودک دلبندتان داشته باشد ، و علاوه بر نگهداری از آن باید در رشد اخلاقی و خلاقیت کودک نقش موثر ی از خود ایفا کند. پرستار های مرکز آسایش ایده آل تمامی مراحل تست و تخصص خود را طی کرده اند و علاوه بر مناطق تهران ، پرستار کودک در کرج هم توسط مرکز ایده ال برای شهروندان کرج فراهم شده است. 

یکی از ویژگی های بارز شخصیتی پرستاران کودک صبوری و مهر و محبت فراوان است. این افراد از کودکان همچون فرزند خود مراقبت نموده و تلاش در پرورش عالی آنها خواهند داشت. علاوه بر این شما می توانید عادات خاص کودک خود را با وی درمیان گذاشته و یا به شیوه ای که مد نظر شماست طبق اصول تربیتی شما با کودک دلبندتان رفتار نماید.

مدل همکاری پرستار با شما، بسته به نیاز فرزندتان و شما ممکن است بصورت مقطعی و یا شبانه روزی باشد.

معمولا کودکان معلول استعداد و توانایی های خارق العاده ای در برخی زمینه ها دارند که والدین و مراقب ها باید انها کشف نموده و در جهت تقویت آن تلاش نمایند . بسیاری از این کودکان در زمینه های فرهنگی ،ورزشی و هنری به درجات بالایی رسیده اند 

.به دلیل اینکه مراقبت و پرستاری از این کودکان کاری دشوار است بنابرین فردی متخصص در این زمینه باید در کنار والدین باشد تا به صورت تخصصی از کودک پرستاری نموده و در جهت رفع نیازهایش بکوشد .

هزینه و دستمزد پرستار کودک در منزل

یکی از مزایای استخدام پرستار از طریق موسسات پرستاری دارای مجوز مشخص بودن قیمت و تعرفه دستمزد پرستار کودک مانند پرستار سالمند در منزل می‌باشد. دستمزد پرستار با توجه به میزان تحصیلات، تجربه و تخصص و نیز نحوه عقد قرارداد بصورت روزانه، شبانه‌روزی و نیز قراردادهای مدت دار و همچنین شرح وظایف وی ( با توجه به وضعیت سلامت و سن کودک) متغییر می‌باشد.

 شما می‌توانید با تماس با مرکز خدمات پرستاری در منزل عاطفه از مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید. این مرکز با توجه به شرایط و درخواست شما و بودجه موردنظر شما مراقب،نگهدار و پرستار کودک مجرب را به منزل شما اعزام خواهد کرد.

قیمت استخدام پرستار کودک

سخن پایانی

  • نگهدار و پرستار باید با کودک بازی کند و سعی کند سرگرمی‌هایی برای او مهیا کند.
  • داشتن مهارت ارتباطی بالا در برخورد با کودک یکی از مهم‌ترین نکات در نگهداری از کودک است که هر مراقبی باید بداند.
  • نگهدار کودک باید سعی کن محیطی آرامش بخش و آرام ولی همراه با شادی و نشاط برای کودک مهیا کند.
  • نگهداری از کودک باید به طوری باشد که کودک احساس کند امنیت در خانه برقرار است.
  • مراقب و پرستار باید به شدت به نگهداری از کودک علاقه نشان دهد. 
  • نگهدار و مراقب کودک باید اصول روانشناسی کودکان آشنایی داشته باشد.

نکته آخری که بسیار مهم است ضرورت نظرخواهی از کودک در انتخاب پرستار می باشد .این کار سبب می شود کودک بتواند رابطه عاطفی خوبی با پرستار برقرار نماید .

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest