پرستار سالمند شبانه روزی در منزل

فهرست موضوعات

پرستار سالمند شبانه روزی در تهران

زمانی که والدین سالمند شما در طول روز، شب یا در تمام ساعات شبانه روز به حمایت بی وقفه شما نیازمند هستند، این بدین معنی نیست که آنها باید خانه را ترک و به مراکز آسایش سالمندان بروند. مرکز آسایش ایده آل خدمات پرستار سالمند در منزل را به صورت شبانه روزی در تهران ارائه میدهد.

زمانی که سالمند عزیز شما به کمک مستمر در کار های روزانه یا کمک های کوتاه مدت در حین بهبودی بعد از اقدامات پزشکی نیاز دارد، ممکن است شرایط متفاوت باشد و هیچگونه برنامه مراقبتی مناسبی برایشان ارائه نشود. اولویت این مرکز مراقبت و حمایت از سامندان عزیز شما با بالاترین سطح از مراقبت است.

در این مقاله اطلاعاتی راجب پرستار سالمند شبانه روزی در تهران، خدمات و وظایف پرستار سالمند، هزینه و استخدام پرستار سالمند را با شما عزیزان به اشتراک می گذاریم.

پرستار شبانه روزی سالمند

مراقب سالمند

پرستار سالمند در خانه مددجو ساکن است و به صورت روزانه خدمات کمک رسانی را ارائه میدهد.

آنها در مراقبت 24 ساعته آموزش دیده اند و می توانند در مواقعی که فرد مورد علاقه شما در عملکردهای روزانه مانند خواب، حمام کردن، غذا خوردن و کمک حمام (توالت) مشکل دارد، کمک کنند.

علاوه بر این، آنها می توانند مراقبت شخصی عملی ارائه دهند، خانه را مدیریت کنند و در فعالیت های خاص کمک کنند.

مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل بر اساس نیاز های سالمند عزیز شما و موقعیت مکانیتان میتواند مراقبت شبانه روزی را ترتیب و ارائه دهد.

مزایای داشتن مراقب سالمند شبانه روزی در منزل چیست؟

مراقب سالمند شبانه روزی

یکی از بزرگترین مزایای مراقبت شبانه روزی این است که تعداد مراقبین با دو پرستار سالمند بر اساس برنامه ریزی برای کل هفته به میزان قابل توجهی کاهش میابد.

این امر یکپارچگی در مراقبت را فراهم میکند و به مراجع این امکان را میدهد تا با پرستاران خود ارتباط برقرار کنند.

 

در نظر داشته باشید

جنبه دیگر مراقبت شبانه روزی این است که یک وقفه ۴ ساعته برای مراقبت کننده روز به همراه پوشش اختیاری وجود دارد.

 اگر بخواهید پوشش داشته باشید، مراقب روزانه اجازه دارد تا ۴ ساعت مرخصی بگیرد که اگر یک عضو خانواده قادر به پوشش دادن نباشد، سالمند را تنها می گذارد.

اگر این پوشش را داشته باشید، زمان استراحت ۴ ساعت یک هزینه ساعتی اضافی برای نرخ زندگی خواهد بود.

 در شب به مراقب استراحت اجباری داده میشود، بنابراین سالمند عزیز شما تحت نظارت مستقیم قرار نخواهد گرفت.

مراقبین سالمند شبانه روزی در منزل چه خدماتی را ارائه میدهند؟

مراقب سالمند شبانه روزی

با توجه به نیاز های سلامتی و شخصی سالمندان عزیز، پرستاران سالمند شبانه روزی قادر به ارائه خدمات ذیل میباشند:

 • مراقبت شخصی: شامل کمک در خدمات شخصی مانند استحمام، خوردن،‌لباس پوشیدن و دستشویی رفتن میباشد.
 • مراقبت عاطفی: شامل خدماتی مثل گفت و گوی ذهنی، همدردی و همراهی کلی میباشد.
 • مراقبت خانگی: اینگونه خدمات شامل کارهای روزمره مثل پختن، تمیز کردن، شستن، خرید و…. میباشد.

مراقبت های پرستاری: اینگونه خدمات شامل کمک به تزریقات دارو ها، ترمیم زخم ها و از این قبیل میباشد

سروس بهداشتی

بسیاری از سالمندان برای رفتن به دستشویی به کمک نیاز دارند اما از درخواست کمک خجالت می کشند. مراقبان شخصی می توانند با احتیاط کمک کنند به گونه ای که احساس راحتی کنند.

استحمام

حمام کردن می تواند برای سالمندان، به ویژه برای کسانی که دارای اختلالات جسمی هستند، دشوار و خطرناک باشد. مراقبان شخصی می توانند به آنها کمک کنند هنگام حمام کردن، ایمن و راحت بمانند.

نظافت و بهداشت فردی

مراقبان شخصی در مورد نیازهای نظافت و بهداشت، مانند اصلاح، مراقبت از مو، مراقبت از پوست، آرایش، و مراقبت از دهان و دندان کمک می کنند.

مراقب سالمند شبانه روزی

تزئین

افراد مسن ممکن است به تنهایی در پوشیدن لباس مشکل داشته باشند. مراقبان شخصی در لباس پوشیدن به شما کمک می کنند و در عین حال به عزیزان شما اجازه می دهند تا بر سبک خود کنترل داشته باشد.

کمک های جابجایی و انتقال

یک مراقب سالمند یک منبع عالی برای سالمندانی است که در راه رفتن یا حرکت مستقل مشکل دارند. آنها می توانند به شما عزیزان کمک کنند تا با خیال راحت در اتاق ها حرکت کنند، از سقوط جلوگیری کنند و آنها را به آرامی و ایمن از روی مبل یا تخت منتقل کنند.

تغذیه

پرستاران می توانند به سالمندانی که در تغذیه خود مشکل دارند کمک کنند و در پخت و پز و تهیه غذا کمک کنند.

مزایای پرستار سالمند شبانه روزی

اگر والدین سالمند شما به تنهایی زندگی کنند و شما در تلاش هستید که نیازهای خود را حفظ کنید و بر خودتان تاکید کنید، مراقبت شبانه روزی از خانه می‌تواند یک راه‌ حل باشد.

 آن را می توان به سرعت راه‌ اندازی کرد و آرامش ذهن و اطمینان را برای افرادی که از بیماری یا جراحت التیام می‌یابند، و یا کسانی که در حال تجربه تغییر در شرایطی هستند که نیاز به یک فرد برای ارائه کمک در هر زمان در روز دارد، فراهم می‌کند.

علاوه بر این، تمام شرایط مراقبت ۲۴ ساعته نیازمند حمایت دایم نمی‌باشد.

مراقب سالمند شبانه روزی

 به عنوان مثال، اگر شما در حال مراقبت از یک فرد محبوب هستید اما نمی‌خواهید او یا او را تنها رها کنید در حالی که از شهر خارج می‌شوید، مرکز خدماتی پرستاران ایده آل میتواند با مراقبت شبانه روزی را برای کمک به نیاز های ایمنی در هنگام زندگی مستقل را فراهم کند.

دلایل نیاز به مراقبت از سالمند دلبندتان

افزایش سن در منزل خود – سالمندان با زندگی در خانه‌های خود احساس رضایت می‌کنند و نیازی نیست که زوج‌ها برای مراقبت از یکدیگر جدا شوند. آن‌ها می‌توانند در راحتی خانه احساس امنیت کنند، حتی زمانی که دیگر نمی‌توانند کارهایی مانند خانه‌داری، خرید خواربار، حمل و نقل، یا مراقبت‌های شخصی را مدیریت کنند.

پرستار

امنیت – از مشکلات مزمن سلامتی گرفته تا فقدان حافظه، برخی از سالمندان شرایطی دارند که آن‌ها را در معرض خطر افتادن یا دیگر نگرانی‌های امنیتی قرار می‌دهد. داشتن یک برنامه مراقبت ۲۴ ساعته در محل می‌تواند به عشق شما اطمینان دهد که آن‌ها باید در خانه ایمن بمانند.

پرستار سالمند شبانه روزی

سرگرمی و فعالیت ها – بسیاری از سالمندان اوقات سختی را برای انجام دادن کارهایی که دوست دارند بدون کمک بیشتر دارند. یک مراقب می‌تواند به سالمند عزیز شما یاری رساند تا زندگی کند و یا با تسهیل زمان فعالیت و کمک به سرگرمی‌ها و علایق ویژه دوست داشته باشد.

مراقب سالمند

کاهش فرسودگی پرستاران سالمند – ما می‌دانیم که شما والدین سالمند خود را دوست دارید، اما شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. بگذارید مراقبان متخصص ما برای کاهش خطر خانواده و استرس شخصی، چشم و گوش روزانه شما باشند.

پرستار سالمند شبانه روزی

نشانه های نیاز به استخدام پرستار سالمند

 • افزایش علایم کبودی که نشانگر سقوط و یا لغزیدن است
 • خوابیدن در رختخواب و یا سایر سوانح ناشی از ناتوانی در ایجاد آن در حمام به خودی خود
 • اتکا بیشتر به تجهیزات کمکی
 • پرسه زدن در اطراف و دور شدن از خانه
 • افزایش سردرگمی به دلیل پیشروی جنون
 • احساس تنهایی و تنهایی خود را به تنهایی از دست می‌دهند.
 • کمک به نوشیدن یا خوردن
 • حرکت اخیر از توان‌بخشی و یا بازدید یک بیمارستان
 • قابلیت تحرک و / یا تحرک ناشی از یک سکته یا وضعیت مزمن
 • حرکتی از سوی خانواده و یا دوستانی که از او مراقبت می‌کردند

بسیاری از سالمندان می‌خواهند تا آنجا که ممکن است به زندگی در خانه‌های خود ادامه دهند.

 یک مطالعه AARP گزارش می‌دهد که تقریبا ۹۰ درصد از سالمندان می‌خواهند در خانه‌های خود بمانند، زیرا آن‌ها مسن‌تر هستند و ۸۲ درصد ترجیح می‌دهند در هنگام دریافت کمک‌های روزانه، اقامت داشته باشند.

 مراقبت طولانی‌مدت یا ۲۴ ساعته می‌تواند این ترجیحات را برآورده کند در حالی که به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که در مکانی که می‌خواهند زندگی کنند ایمن هستند.

پرستار سالمند

تفاوت مراقبت زنده با مراقبت شبانه روزی در چیست ؟

در حالی که ممکن است مراقبان زنده و 24 ساعته اضافی به نظر برسند، شرایط مراقبت از سالمندان برای هر یک متفاوت است. درک تفاوت به تعیین بهترین انتخاب برای شرایط خاص یک سالمند کمک می کند.

مراقبت زنده

مراقبین ساکن شب و روز در خانه می مانند تا وظایف مندرج در برنامه مراقبت را انجام دهند. یک مراقب می تواند در طول هفته و دیگری در آخر هفته کار کند. به مراقبان ساکن یک استراحت 8 ساعته و تخت خواب برای استراحت داده می شود.

مزایا: تنها با دو مراقب برنامه ریزی شده، شما و عزیزتان ممکن است پیوند قوی تری ایجاد کنید. علاوه بر این، مراقبان با سالمند شما بیشتر آشنا می‌شوند تا روال‌های مورد علاقه و نحوه رسیدگی به نیازها و حالات خاص را درک کنند. آشنایی به ویژه برای سالمندانی که مبتلا به زوال عقل هستند مفید است.

معایب: از آنجایی که مددجو در طول استراحت پرستار تحت نظارت مستقیم قرار نمی گیرد، ممکن است مراقبت زنده برای افرادی که در تمام ساعات شبانه روز به مراقبت نیاز دارند تا ایمنی و رفاه خود را تضمین کنند، کافی نباشد.

مراقب سالمند

دو یا چند مراقب شیفت های خود را می چرخانند تا اطمینان حاصل کنند که فردی همیشه بیدار است و شبانه روز در دسترس است تا در صورت نیاز در هر زمانی به مددجو کمک کند.

مزایا: یک مراقب آموزش دیده و هوشیار همیشه برای مراقبت و نظارت بر عزیز شما بیدار است. چرخش ها تضمین می کند که مراقبان تازه شده و آماده رسیدگی به موقعیت های مختلف هستند. سالمندانی که در شب پرسه می زنند می توانند از افرادی که مراقب حرکات آنها هستند سود ببرند.

معایب: در حالی که ثبات کمتری در مراقبین وجود دارد، اما بازدیدهای برنامه ریزی شده هنوز از انزوا توسط بسیاری از سالمندان جلوگیری می کند. هزینه‌ها معمولاً بیشتر از مراقبت‌های زنده است.

بهترین انتخاب برای مراقبت از سالمندان چیست؟

مراقبت زنده برای سالمندانی مناسب است که:

 • در طول شب با حداقل کمک می خوابد
 • برای منع سرگردانی یا سایر فعالیت های بالقوه خطرناک نیازی به توجه مداوم ندارد

مراقبت شبانه روزی برای سالمندان زمانی مناسب است که:

 

 • به دلیل محدودیت های جسمی یا ذهنی سرگردان است یا برای خود تهدیدی ایجاد می کند
 • غالباً در طول شب بیدار است یا علائم “سندرم غروب آفتاب” را نشان می دهد – زمانی که فرد با فرا رسیدن غروب فعال تر یا آشفته تر می شود.

مراقبت زنده یا 24 ساعته می تواند به عنوان یک راه حل موقت برای سالمندانی که به تازگی پس از جراحی بهبود می یابند یا از دوره توانبخشی بازمی گردند، عمل کند.

 همچنین می تواند به شما یا سایر اعضای خانواده اجازه دهد تا با خیال آسوده خاطر که عزیز سالخورده شما در آسایش خانه خود ایمن و امن است، استراحت کنید یا به تعطیلات بروید.

مراقبت در منزل کمک های ضروری سالمندان را به صورت ساعتی، شبانه و 24 ساعته ارائه می کند. برنامه های مراقبت شامل انواع خدماتی است که به مراقبت شخصی، بهداشت، خانه داری، بهداشت شخصی، تهیه غذا، حمل و نقل، یادآوری داروها و غیره می پردازد.

افسردگی سالمندان

نحوه تعیین قیمت پرستار سالمند در منزل

هزینه های استخدام پرستار سالمند در منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه با آنها هزینه ممکن است بیشتر یا کمتر شود.

این عوامل میتوانند شامل میزان تخصص پرستار، تجربه و ساعت کاری، شرایط اقتصادی،‌ فاصله مکانی شما با پرستار،‌ مراقبت های ویژه ای که باید به آن رسیدگی شوند و …. باشند.

عوامل دیگری که در تعیین میزان هزینه دخیل اند که برخی از آنها میتوانند شامل موارد ذیل باشند:

 • وضعیت سلامت جسمانی سالمند
 • وضعیت سلامت روانی سالمند
 • بی تحرکی و یا پرتحرکی سالمند
 • بی اختیاری سالمند

برای اطلاع دقیق تر از شرایط و هزینه استخدام  پرستار سالمند شبانه روزی در تهران؛ مشاوران مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل اماده ارائه مشاوره خدمت شما عزیزان میباشد. 

استخدام پرستار سالمند شبانه روزی

با سلامت نگه داشتن والدین سالمند، میتوانیم به آنها کمک کنیم تا از زندگی در این مرحله نهایت لذت، آرامش، امنیت و … را ببرند. مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل به بهره گیری از بهترین مشاورین متخصص و پرستاران سالمند مجرب در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.  

 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *