اخبار جدید ویروس کرونا

اخبار کرونا

گزارشات جدید نشان میدهند که جهش اومیکرون به نسبت نوع های قبلی این ویروس کمتر افراد را به بیمارستان رسانده است. شمار گزارشات به ثبت رسیده این را نشان میدهد که نگرانی ها درمورد این پندمیک کمتر است.مونیکا گاندهی ایمونولوژیست دانشگاه کالیفرنیا بیان کرد: ما الان در فاز متفاوتی قرار داریم، ویروس همیشه قرار است با ما باشد اما ما امید داریم این جهش بزودی از این مرحله از زندگی گذر کند.

سویه اومیکرون

همانطور که میدانید ویروس کرونا امیکرون اولین بار در آفریقای جنوبی حدود ۱ ماه پیش به ثبت رسیده است.
گزارشات به دست رسیده حاکی از آن است تعداد مراجعین بیماران آلوده به ویروس اومیکرون در موج چهارم ۷۳ درصد کمتر دچار علائم شدید نسبت به کرونای دلتا در موج سوم شدند.
به نقل از ایرنا سویه جدید اومیکرون با سرعت بالایی در سطح دنیا در حال پخش است و هرگونه سهل انگاری در این زمینه، با خطر جدی بروز بیماری همراه است.
به گفته کارشناسان مربوطه ، تنها راه های جلوگیری از بروز این بیماری در افراد، تزریق وواکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی میباشد.

اومیکرون بهتر از دلتا پاسخ ایمنی را دور میزند

سویه اومیکرون

یک بررسی جدید در دانمارک نشان میدهد که جهش اومیکرون کرونا بهتر از سویه دلتا از پاسخ ایمنی فرار میکند و شاید به همین علت انتشار سریعتری دارد.
به نقل از رویترز، دانشمندان بعد از شناسایی سویه اومیکرون به دنبال یافتن علت واگیرتر بودن آن نسبت به سویه دلتا بوده اند و آیا این جهش بیماری شدیدتری ایجاد میکند یا خیر.
بر اساس بررسی که بر روی ۱۲۰۰۰ خانوار دانمارکی در میانه ماه دسامبر دریافتند که در میان دانمارکی‌های واکسینه‌شده اُمیکرون ۲.۷ تا ۳.۷ برابر نسبت به سویه دلتا واگیری بیشتری دارد.
این بررسی همچنین نشان داد افرادی که دوز یادآور واکسن را دریافت کرده اند، نسبت به افراد واکسینه نشده بدون توجه به سویه ویروسی که آنها را مبتلا کرده است، با احتمال کمتری ویروس را منتشر میکند.

اومیکرون بهتر از دلتا

سویه اومیکرون

پژوهشگران این تحقیق بیان نمودند : یافته ها نشان میدهد انتشار سریع سویه اُمیکرون را می‌توان بیشتر به گریز از پاسخ ایمنی نسبت داد تا افزایش ذاتی در واگیری پایه ویروس.
آنها همچنین بیان کردند باتوجه به یافته ها جهش اومیکرون ممکن است آخرین موج کرونا در کشور را ایجاد کند و مقدمه خروج از پاندمی باشد.

ممنوعیت واردات واکسن کرونا در ایران

سویه اومیکرون

به نقل از بی بی سی، بهرام دارایی رئیس سازمان غذا و داروی ایران گفته است که در حال حاضر هیچگونه واکسنی به ایران وارد نمیشود و تولیدات داخل برای تامین نیاز های اصلی مانند دوز سوم کافی است.
کمال حیدری، وزیر بهداشت یران با تاکید بر این موضوع بیان کرد ستاد ملی مقابله با کرونا در شرایط اقتصادی فعلی واردات واکسن کرونا به کشور را ممنوع اعلام کرد.

جزئیات قرص پکسلووید ایران برای مقابله با کرونا

به نقل از خبرگذاری ایرنا قرص خوراکی پکسلووید به عنوان یکی از داروهای ضد کرونا در روز های اخیر در مجامع علمی دنیا مطرح شده است.
سازندگان این دارو بیان دارند، پکسلووید در حدود ۹۰ درصد در پیشگیری از موارد بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری موثر است.
دکتر حمیدرضا جماعتی دبیر کمیته علمی کرونا بیان کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که آیا ما از طرف سازمان غذا و دارو اجازه داریم که این دارو را وارد بازار کنیم.

سویه اومیکرون

با توجه به مطالعاتی که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و همچنین شواهد بالینی موجود در دنیا درباره این دارو وجود دارد، کمیته علمی کرونا به سازمان غذا و دارو پیشنهاد داده است این دارو را به لیست اقلام دارویی کشور اضافه کنند.

موارد مصرف داروی پکسلووید

دبیر علمی کرونا درباره موارد مصرف این دارو گفته است: اکثر مطالعاتی که بر روی بیمارانی که این دارو را استفاده کرده‌اند، نشان داده است این بیماران افراد غیر واکسینه و دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند و در پنج روز اول بیماری آن را استفاده کرده‌اند.
این افراد همگی دارای حداقل یک بیماری زمینه‌ای و یا اختلال سیستم ایمنی داشته‌اند و توصیه شده در پنج روز اول ابتلا این دارو را مصرف کنند.
ایشان همچنین گفتند: علت این توصیه هم پیشرفت بیماری کرونا در این دسته از افراد بوده است.
برای این افراد ممکن است بیماری بین ۸۰ تا ۸۹ درصد منجر به بستری و مرگ شود از همین رو توصیه شده است که این دارو برای این دسته از افراد در روزهای ابتدایی مصرف شود.

ورود داروی پکسلووید به فهرست دارویی ایران

دکتر رضا مساعد عضو هیئت علمی کرونا درباره تایید و چگونگی تولید این دارو در ایران بیان نمود: ای دارو در حال حاضر در مرحله ایست که کمیته علمی این دارو را پیشنهاد داده است و باید دیده شود شورای تدوین فهرست دارویی ایران برای ورود این دارو تصمیم میگیرد یا خیر.
وی اضافه کرد: در هفته جاری برای این موضوع تصمیم گرفته می‌شود.

کرونا اومیکرون

ضمن اینکه برای دستیابی به این دارو هم تولید کنندگان دارویی داخل کشور توان تولید دارند و هم واردکنندگان دارویی امکان واردات آن را دارند.

تحقیقی جدید در آمریکا بر روی متولدین کودکان سال اول کرونا

کرونا اومیکرون

به نقل از ایران اینتر نشنال بر اساس تحقیقی در آمریکا متولدین سال اول کرونا از رشد کمتر مهارت های حرکتی و اجتماعی برخوردارند.
محققان دانشگاه کلمیبیا در نیویورک بر پایه تحقیقی بیان دارند نوزادانی که در سال اول همه گیری کرونا متولد شده اند، فارغ از ابتلا یا عدم ابتلای مادرشان، در تست غربالگری رشد، امتیاز کتری را در زمینه های حرکتی و اجتماعی نسبت به نوزادان قبل از خود دریافت نموده اند.

جهش جدید شناسایی شده در فرانسه

یک مقام سازمان بهدشات جهانی درباره آی ایچ یو(IHU) یک سویه جدید کرونا گفت: جهش آی ایچ یو به تهدید جدی تبدیل نشده است و سازمان یهداشت جهانی(WHO) وضعیت این سویه جدید را تحت نظر دارد.
جهش آی ایچ یو همزمان با شناسایی سویه اومیکرون در آفریقای جنوبی، در فرانسه شناسایی شد.

کلام آخر

ویروس کرونا

همانطور که مطالعه نمودید با اینکه نظر اکثر محققان و دانشمندان بر این است که این موج ممکن است آخرین موج پاندمی کرونا باشد، با این حال با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و نزدن دوز های تقویتی و یادآور واکسن کرونا ممکن است خود و یا عزیزان را در معرض این بیماری قرار دهید. با رعایت نکات بهداشتی خود را در امنیت کامل نگهداری کنید تا این بیماری گریبانگیر شما یا عزیزان شما نشود.

4/5 - (1 امتیاز)

مرکز خدمات پرستاری آسایش ایده آل با مجوز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و زیر نظر سازمان بهزیستی کشور قابل اعتماد و اطمینان با مدیریت با تجربه و پاسخگوئی شبانه روزی و با تیم متخصص و حرفه ای جهت رضایتمندی خانوادهای محترم میباشد. .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *